LG szykuje smartfon klasy średniej, z wyświetlaczem o nowych proporcjach i niezłym układem SoC. Nie jestem do końca przekonany jednak, czy ten model będzie cieszył się zainteresowaniem.
Mam nieodparte wrażenie, że LG celowo nie wprowadza do oferty smartfonów ze średniej półki cenowej, gdyż wychodzi z założenia, że lepszym wyborem jest zakup ubiegłorocznego flagowca lub flagowca po kilku miesiącach od premiery. Mogę się jednak mylić, go Koreańczycy pracują nad nowym średniakiem o oznaczeniu LG L713DL. Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem sensownie, ale po zagłębieniu się w detale widać, że czegoś brakuje.
W ofercie LG dobrych średniaków jest jak na lekarstwo
LG stroni od wprowadzenia do sprzedaży smartfonów ze średniej półki cenowej. Nie oznacza to jednak, że w ofercie nie mieli żadnego. Dwa szczególnie dobrze pamiętam, bo był urządzeniami, które mogły powalczyć na rynku i namieszać. Pierwszym z nich jest LG G5 SE, a zatem nieco uboższa wersja flagowca z 2016 roku, w którym drzemią wydajne podzespoły, a treści wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości. Ten smartfon miał także bardzo dobry aparat z szerokokątnym obiektywem, jak również modułowa obudowa.
Drugim interesującym średniakiem w portfolio LG, który zadebiutował w ciągu ostatnich lat, był LG X mach, który zadebiutował wraz z innymi modelami z serii X – X power, X style oraz X max. Mocną stroną tego modelu jest układ SoC, dobrej klasy wyświetlacz z technologią Quantum IPS. Wspomnieć należy jeszcze o aparacie z jasnym obiektywem (przysłona obiektywu F/1.8), który charakteryzuje się bardzo dużym rozmiarem pojedynczego piksela – 1.55µm, dzięki czemu jest w stanie gromadzić znacznie więcej światła niż konkurencyjne sensory.
Po tych krótkich charakterystykach LG G5 SE i LG X mach widać, że LG potrafi zrobić dobrej klasy smartfon ze średniej półki cenowej.
Czy nadchodzący LG L713DL będzie porządnym średniakiem?
Według informacji ujawnionych w bazie UAProf dowiedzieliśmy się, że za wydajność w LG L713DL odpowiedzialny ma być Qualcomm Snapdragon 450 z układem graficznym Adreno 506. To bez wątpienia dobry układ SoC dla smartfonów ze średniej półki cenowej, gdyż oferuje wydajność na zbliżonym poziomie do Snapdragona 625.
Qualcomm Snapdragon 450 zastosowany został w wielu ciekawych smartfonach, w tym, w: HTC Desire 12+, Honor 7C, czy też Xiaomi Redmi 5. Pomimo niezłej wydajności SoC, nadchodzący LG został pozbawiony szansy bycia hitem sprzedażowym, jeszcze przed wprowadzeniem do sprzedaży, gdyż producent ma zamiar zastosować raptem 2GB pamięci RAM. To zdecydowanie za mało w dzisiejszych czasach i absolutnym minimum powinno być, co najmniej 3GB. Skąpstwo LG w tej kwestii nie jest jednak niczym nowym, gdyż według wszelkich doniesień, nawet flagowy model na rok 2018 pod tym kątem będzie odstawał od konkurencji.
Jeśli jednak przymkniemy na chwilę oko na rzeczoną pamięć RAM, to okazuje się, że LG L713DL będzie naprawdę niezłym smartfonem. Ma bowiem mieć na wyposażeniu wyświetlacz o przekątnej 6.2” i proporcjach 18:9, na którym system Android 8.0 Oreo wyświetlany będzie w rozdzielczości Full HD+ (2160 × 1080 pikseli).
Specyfikacja ma także obejmować:
- Bluetooth 4.2
- radio FM
- GPS
- wymiary: 160.1 x 77.8 × 8.1 mm
- waga: 172 gramy
Czy warto jednak kupować średniaki od LG?
Biorąc pod uwagę fakt, jak szybkość spadają ceny flagowych smartfonów LG, zdecydowanie nie warto zastanawiać się nad zakupem dobrego średniaka od LG. Najlepszym tego przykładem jest LG G6, którego możecie kupić już za około 1430 złotych. A przecież ten model nawet z dwuletnim układem SoC zostawia w tyle konkurentów ze średniej półki cenowej.
źródło: androidheadlines
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.