Jorma Ollila – członek rady nadzorczej Nokii – powiedział podczas swej wizyty w talk show YLE, iż reakcja konsumentów i analityków na smartfony Lumia była lepsza niż się początkowo spodziewano. Nie oznacza to jednak, że Nokia ma już ciężkie czasy za sobą – firmę czeka jeszcze wiele pracy. Jaki powinien być jej finał?
Ollila powiedział, iż przebudowa korporacji nie należy do rzeczy łatwych i w przypadku Nokii z pewnością wpłynie ona poważnie na wyniki finansowe w całym 2012 roku. Fińskie smartfony z platformą Windows Phone potrzebują czasu, by uzyskać sensowne udziały w rynku mobilnym. Przedstawiciel Nokii przekonywał jednocześnie, iż jego firma postąpiła słusznie, gdy postanowiła współpracować z Microsoftem.
Żadna platforma mobilna nie staje się popularna w mgnieniu oka – przekonywał Ollila. Jego zdaniem, w najbliższym czasie powinny zacząć dominować trzy platformy, a każdą z nich będzie reprezentował jeden duży producent. Nokia ma się stać jednym z nich.
Wywód brzmi całkiem ciekawie i biorąc pod uwagę opinie niektórych analityków, nie można lekceważyć optymizmu przedstawiciela Nokii. Zastanawia mnie jednak inna sprawa – jeśli pozostałe dwie platformy to iOS oraz Android, to która firma ma się stać patronem” zielonego robota?
Źródła: YLE, Onliner
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Wielki powrót vivo do Polski to już fakt! Producent zaprezentował aż cztery smartfony, a wśród…
W sieci pojawiała się pełna lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją do HyperOS…
Jest cienki i wytrzymały, ma pojemną baterię oraz istnie flagowy element, a do tego jest…
Sony Xperia 1 VII przed premierą pojawiła się na zdjęciach na żywo. Fioletowy wariant to…
Epic Games rozdaje perełkę od indie studia – gracze przez najbliższy tydzień mogą odebrać za…
Honor Pad GT zadebiutował oficjalnie. Ponieważ ma rozsądną specyfikację i niską cenę, chętnie zobaczyłbym go…