Spis treści
- Wstęp i porównanie aplikacji fotograficznych
- Porównanie jakości zdjęć
- Porównanie trybu selfie
Porównanie trybu selfie
Robienie selfie to nieodłączny element korzystania ze smartfona. To, że rozdzielczość zdjęć przedniego aparatu musi być wysoka nie jest już dziś niczym wyjątkowym. Każdy z testowanych smartfonów wykonał ładne i wyraźne selfie – zdecydowanie spełniające standardy tego, co publikuje się na portalach społecznościowych. Okazuje się jednak, że zdjęcia wykonane poszczególnymi telefonami mocno się od siebie różniły.
Zacznijmy może od tego, że telefony oferują popularny dziś filtr upiększania. Poprawić można wiele elementów twarzy, nawet jej kształt, jak w Samsungu. To już chyba lekka przesada, bo niekiedy efekty takiego procesu były nieco dziwne. W wielu przypadkach upiększanie działa automatycznie i radzi sobie całkiem nieźle – smartfon nie przesadza z wygładzaniem twarzy, a więc eliminuje niedoskonałości, ale robi to w sposób nie rzucający się w oczy. Zobaczmy poniżej, jak prezentuje się selfie w wykonaniu każdego z modeli.
Różnica w zdjęciach jest w mojej opinii naprawdę spora. Huawei i LG zrobiły blade zdjęcia, ich kolorystyka zupełnie mi się nie podoba. Sony nie wygładził skóry i tu również kolory nie są najlepsze. Na tle konkurencji zdecydowanie wyróżniają się Galaxy S9 Plus i iPhone X. Oba modele ładnie wygładziły skórę i zaoferowały zdjęcia o ładnych kolorach – dobrze nasyconych i przyjemnych dla oka. Te dwa smartfony wypadły bezapelacyjnie najlepiej.
Oba mogą się też pochwalić dodatkowym atutem – posiadają funkcję rozmycia tła w trybie selfie i to też robi robotę, bo czyni zdjęcia jeszcze bardziej atrakcyjnymi. iPhone dodatkowo posiada funkcję imitowania oświetlenia lampy – mamy tutaj do wyboru różne jego typy. Niestety, to rozwiązanie wypada bardzo słabo. Zdjęcia są najczęściej prześwietlone i wyglądają nieciekawie – korzystanie z tej funkcji raczej psuje zdjęcia, niż je poprawia.