Poznajcie mój zestaw najbardziej przydatnych aplikacji na smartfony z Androidem. To programy, które od dawna goszczą na każdym moim telefonie.
Od czasu, gdy zacząłem przygodę z Androidem, przez moje ręce przewinęło się mnóstwo różnych telefonów, jednak każdy z nich ostatecznie kończy z identycznymi ustawieniami i listą aplikacji, bo pracy w inny sposób sobie po prostu nie wyobrażam.
Zaczynam od aplikacji społecznościowych. W końcu smartfon powinien służyć głównie do komunikacji. Oprócz oczywistych aplikacji, jak telefon i wiadomości SMS/MMS, korzystam jeszcze z kilku innych.
Messenger – moja podstawowa forma komunikacji w życiu prywatnym, jak również czasem służbowo. Większość moich znajomych korzysta właśnie z Messengera, jako podstawowego komunikatora.
Facebook – jak to mówią, kto nie ma konta na Facebooku ten nie żyje. Używam Facebooka aktywnie, ale bez przesady – głównie do udzielania się i czerpania informacji w konkretnych grupach, takich jak te dotyczące studiów czy pracy, opinii na temat części samochodowych itp. Mimo wielu opinii negatywnych o Facebooku często z niego korzystam.
Instagram – niegdyś sam wrzucałem tam zdjęcia, teraz już tylko je przeglądam – głównie po to, aby móc przeglądać profile motoryzacyjne z fotkami interesujących mnie aut, sportów motorowych, zegarków i oczywiście gadżetów ze świata nowych technologii.
Tapatalk – długo zastanawiałem się gdzie umieścić ten program. Ułatwia przeglądanie różnych for internetowych. Oczywiście najlepsze forum dla każdego maniaKa to XDA.
Slack – ostatnio pisząc dla gsmManiaKa zacząłem aktywnie korzystać z tej aplikacji, bo to główne narzędzie do kontaktu z całą redakcją.
W zasadzie minęły już czasy, kiedy dużo grałem, dlatego też z kategorii rozrywki i multimediów korzystam w zasadzie tylko z aplikacji do słuchania muzyki oraz oglądania filmów i sportu.
Spotify – główny i jedyny serwis z muzyką. Niegdyś próbowałem innych, jednak to właśnie ta usługa najbardziej trafiła w moje gusta i pewnie tak już zostanie. W zasadzie odpowiada mi w niej wszystko, począwszy od interfejsu, a skończywszy na cenie subskrypcji premium, którą uważam za uczciwą. Muzyka od zawsze stanowiła dla mnie nieodłączny element życia.
YouTube – ostatnio korzystam z niego trochę mniej. W zeszłym miesiącu zredukowałem niemal o połowę liczbę stale oglądanych kanałów.
Cyfrowy Polsat Go – jestem pasjonatem Formuły 1. Nie zawsze mogę być w domu gdy akurat jest wyścig F1, więc aktywnie korzystam z aplikacji Cyfrowy Polsat Go ponieważ jestem abonentem Cyfrowego Polsatu, na którym mam wykupiony dostęp do programów Eleven Sport.
Jakdojade.pl – aplikację chyba zna każdy. Niezbędne narzędzie, gdy znajdę się w innym mieście, którego nie znam. Dzięki temu zawsze trafię do celu za pomocą komunikacji miejskiej.
Mobile MPK – przydatny program do sprawdzania rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w szybki i niezawodny sposób. Co ważne, rozkłady aktualizowane są na bieżąco, a użytkownik może zapisać je offline w pamięci smartfona.
Mobilet – od niedawna osoby podróżujące po stolicy mogą zakupić bilet na komunikację miejską bezpośrednio w aplikacji Jakdojade.pl. Jednak co w przypadku gdy jesteśmy w innym mieście? Tutaj właśnie wkracza Mobilet.
Yanosik – gdy gdziekolwiek jadę, Yanosik zawsze działa w tle. Nikt lepiej niż społeczność nie poinformuje o wypadkach na drodze, zagrożeniach czy kontrolach drogowych; samej nawigacji w Yanosiku nie używam, bo po prostu jest dla mnie nieakceptowalna.
Skycash – często podróżuje pociągiem. Dzięki aplikacji mogę kupować bilety i sprawdzać dogodne połączenia. Bardzo fajna aplikacja, o której zresztą już pisałem we wcześniejszych artykułach.
Mapy Google – według mnie najlepsze dostępne mapy. Możliwość zapisu offline, integracja z innymi aplikacjami, stale aktualizowane, zawierające sporo przydatnych informacji. Używam ich także, w razie potrzeby, do nawigacji podczas podróży autem.
Feedly – czytnik RRS. Do niego mam podpięte interesujące mnie serwisy, blogi, strony. W wolnych chwilach czytam co tam w świecie technologii słychać.
Squid – kolejny agregator newsów. Bardzo lubię go używać. Na daną chwilę jeden z ciekawszych i bardzo przyjemnych w użytkowaniu agregatorów informacji.
Samsung Internet – podstawowa przeglądarka internetowa. Myślę, że tak samo dobra, jak inne popularne przeglądarki
Dropbox i Dysk Google – przechowywanie plików w chmurze. Bardzo przydatna aplikacje z których bardzo często korzystam przy pracy i prywatnie.
Arkusze, Dokumenty, Prezentacje – podręczny pakiet office. Nie jest idealny, ale na tyle się do niego przyzwyczaiłem, że przestałem szukać alternatyw.
Kalendarz Google – jedyny kalendarz, z którego korzystam na urządzeniach mobilnych oraz na PC.
Stocard – przechowywanie kart lojalnościowych w smartfonie. Przydatna aplikacja zwłaszcza, gdy mamy ich sporo i nie chcemy targać ze sobą kilkunastu plastikowych odpowiedników.
Wszystko to standardowe aplikacje, które pomagają lub umilają mi codzienne życie. Jest to zestaw dla mnie optymalny i na daną chwilę nie potrzebuję niczego więcej. A wy jakich aplikacji używacie na swoich smartfonach? Chętnie poznam Wasze zestawy, bez których nie wyobrażacie sobie korzystania z telefonu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…
Apple iPhone SE 4 będzie miał premierę w Polsce jeszcze wcześniej, niż oczekiwałem. Smartfon zadebiutuje…