Kanadyjscy uczeni postanowili wykorzystać smartfony w terapii ludzi, którzy przeżyli jakąś traumę i w wyniku tego stracili pamięć lub poważnie ją nadwyrężyli. W badaniu, które miało dowieść, iż terapia jest skuteczna wzięło udział 10 osób w wieku od 18 do 55 lat. Co wykazały testy?
Pacjenci musieli do poziomu automatyzmu opanować korzystanie z kalendarza i ustawianie przypomnień. Wprowadzane informacje dotyczyły m.in. wizyty u lekarza lub konieczności zażycia lekarstw. Jednym z zadań było zaplanowanie listy telefonów i wykonanie ich w przyszłości.
Neuropsycholog pracująca przy tym projekcie – Eva Svoboda – stwierdziła: Nasze badania wykazały możliwość wykorzystywania nowych technologii w celu ułatwienia życia osobom cierpiącym na zaniki pamięci i odzyskania przez nie choćby częściowej niezależności. Lekarze przekonują, iż eksperyment zakończył się sukcesem – pacjenci, którzy zmagają się z zanikami pamięci mogli dzięki smartfonom odpowiednio zaplanować swój dzień i wykonać określone wcześniej zadania.
Myślicie, że smartfony i inne urządzenia mobilne będą coraz bardziej wkraczały w takie aspekty naszego życia jak zdrowie? Znacie jakieś przykłady wykorzystania „inteligentnych telefonów” na tej niwie albo w innych dziedzinach, które ciężko powiązać z podstawowymi zadaniami słuchawek?
Źródła: Onliner, Medicalxpress
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił właśnie zarzuty operatorom Play i Netia. Chodzi o aktywowanie…
Google dodaje do rozwijanej funkcji Circle to Search (Zakreśl, aby wyszukać) kolejne opcje. Ułatwią nam…
Składany smartfon Oppo Find N5 zdradza kolejne dobre wieści na temat swojej specyfikacji. Model ten…
Netflix po raz kolejny podnosi ceny wszystkich swoich abonamentów po rekordowych wynikach finansowych, które dają…
Na 8 miesięcy przed premierą do sieci po raz pierwszy trafił design iPhone 17. Jest…
Czy smartfon może mieć za dużo RAM? Ja uważam, że nie i dlatego Liberux Nexx…