W połowie lipca tego roku UMIDIGI zaprezentował dwa nowe smartfony klasy średniej – UMIDIGI One i UMIDIGI One Pro. Smartfony trafiły do sprzedaży, a ich ceny są jeszcze niższe, niż początkowo sądziliśmy.
Ceny zachęcają do zakupu
UMIDIGI One i UMIDIGI One Pro są dostępne w wersjach Twilight i Carbon. Początkowe ceny wskazywały, że lepszy model będzie kosztował nieco mniej niż 1000 złotych, a UMIDIGI One miał być dostępny za około 785 zł. Tymczasem oba modele są już w ofercie sklepu internetowego GearBest, a tam ceny są bardzo, ale to bardzo atrakcyjne.
UMIDIGI One Pro wyceniony został na 645.97 złotych, a zainteresowani modelem UMIDIGI One powinni przygotować 531.97 złotych. Jak zatem widać, ceny są naprawdę sporo niższe, a do tego mam nieodparte wrażenie, że adekwatne do oferowanych przez te urządzenia możliwości. Tym bardziej, że w obu modelach wykorzystano technologię bezprzewodowego ładowania Qi.
Pod względem konstrukcyjnym, to nadal iPhone z Androidem
UMIDIGI One Pro i UMIDIGI One bazują na konstrukcji bardzo dobrze znanej wszystkim zainteresowanym technologiami. Chiński producent czerpał garściami ze swojego poprzedniego modelu — UMIDIGI Z2, a ten z kolei powstał na bazie iPhone X. Mamy zatem mocna inspiracje, choć zapewne wielu z Was ten wygląd przypadnie do gustu, tym bardziej że jest nawet coś, co jeszcze do niedawna miał tylko Huawei — gradientowa obudowa. W zasadzie tylko wyglądem te smartfony nawiązują do wymienionych, gdyż w celu zaoferowania relatywnie niskiej ceny, producent zdecydował się na zastosowanie mniej wydajnych (aczkolwiek sensownych) sensownych podzespołów.
Sensowne wyposażenie gwarantem sukcesu
Papierowa specyfikacja techniczna może robić na niektórych wrażenie – wszak mamy na wyposażeniu 4 GB pamięci RAM, która współpracuje z 8-rdzeniowym procesorem o niezłej częstotliwości taktowania.
Wspomniany procesor wchodzi w skład układu SoC MediaTek helio P23, a zatem chipsetu przejściowego – pomiędzy helio P20, a wydajniejszym helio P25, choć w przypadku tego drzemiącego w Oukitel K10 jest nowsza grafika. W praktyce nie ma jednak większego znaczenia, jaki SoC drzemie w Waszym urządzeniu, gdyż oferują zbliżoną wydajność.
MediaTek helio P23 to:
- osiem rdzeni ARM Cortex-A53 o obniżonym taktowaniu 2.0GHz
- 16-nanometrowy proces technologiczny FinFET
- chip graficzny ARM Mali-G71MP2
- wsparcie dla pamięci RAM typu LPDDR4X
Podczas codziennego użytkowania ten zestaw powinien sprawować się należycie i zapewnić płynną pracę systemu Google Android 8.1 Oreo. Na wszelkiego rodzaju dane zarezerwowano 32 GB wewnętrznej pamięci w przypadku standardowej wersji, jak również 64GB w UMIDIGI One Pro.
Za wydajność energetyczną odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 3550 mAh (w One Pro jest 3250 mAh), który zapewnić powinien do jednego dnia z dala od gniazdka sieciowego. . W przypadku akumulatora koniecznie wspomnieć trzeba, że wykorzystano technologię bezprzewodowego ładowania Qi. To świetna wiadomość dla wszystkich miłośników takiego rozwiązania. Wspomniany standard oznacza, że możecie korzystać z każdej ładowarki bezprzewodowej, gdyż wspierają one to rozwiązanie. Ponadto producent postawił na szybkie ładowanie kablowe, gdyż obsługuje 18 watów, a zatem zapewne ładowarki 6W/3A.
W smartfonach zastosowano 5.9-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości HD+ (1,520 x 720 pikseli). Nie zabrakło oczywiście wcięcia, które jest przecież bardzo popularne i jak wspomniałem wcześniej nawiązuje do iPhone’a X. Muszę przyznać, że wygląda to całkiem dobrze. Oby tylko UMIDIGI poradziło sobie ze skalowaniem aplikacji i dopasowaniem ich do wspomnianej konstrukcji ekranu.
Na tylnym panelu osadzony został zestaw dwóch sensorów – 13 MP i 5 MP. Ich zadaniem jest umożliwienie użytkownikowi między innymi rozmywanie tła, a zatem uzyskanie efektu bokeh. Warto zwrócić uwagę na jeden szczegół – soczewki aparatów ułożone są na pionowej wyspie, a dioda doświetlająca LED jest poniżej. Kamera frontowa ma natomiast 16MP.
Dodatkowo UMIDIGI One Pro ma coś, czego w smartfonach nadal brakuje. Mowa oczywiście o NFC, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych i szybsze parowanie urządzeń.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.