Spis treści
- Obudowa, bateria i ekran
- Aparat, wydajność i wyposażenie
- Podsumowanie
Podsumowanie i ocena
Nadszedł czas na podsumowanie średniaków od Samsunga – Galaxy A6 i Galaxy A6+. Nie da się ukryć, że to naprawdę dobre smartfony – wykonane z należytą starannością, z niezłym wyposażeniem i delikatnie za wysoko wycenione.
Smartfony pozytywnie zaskakują możliwościami fotograficznymi – są w stanie bowiem wykonać naprawdę dobrej jakości zdjęcia, które cieszą oko. Nie mógłbym nie wspomnieć o obecności NFC, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych, jak również szybsze parowanie urządzeń. I choć mamy już drugą połowę 2018 roku, to nadal nie jest standardem.
Jakość wykonania również jest na bardzo dobrym poziomie, choć to akurat w przypadku Samsunga nie jest niczym nowym – producent nie może sobie bowiem pozwolić na wypuszczenie bubla. Martwi trochę natomiast mało oryginalny design, który jakby nie było nawiązuje do poprzedniego roku. Po prostu w serii A jest za mało premium.
W przypadku tych smartfonów najbardziej rozczarowuje chyba wydajność, która jest tylko na przeciętnym poziomie. Nie mam nic do zastosowanych układów SoC, ale powiedzmy sobie szczerze – w urządzeniach za 1449 złotych i 1599 złotych zdecydowanie powinny zagościć lepsze jednostki. W Galaxy A6+ widziałby Snapdragona 636, natomiast w Galaxy A6 bardzo dobrze sprawdziłby się Snapdragon 450, gdyż w tym przypadku zastosowano niższą rozdzielczość wyświetlacza.
W zasadzie nie boję się stwierdzenia, że te smartfony bronią się jeszcze wyświetlaczami Super AMOLED oraz niezłym oprogramowaniem, które jest odpowiednio funkcjonalne i rozbudowane. To właśnie dla tych cech warto kupić smartfon marki Samsung.
Jeżeli jednak nie dbacie o to i doceniacie porządny ekran IPS, to lista konkurencyjnych smartfonów, które są tańsze lub mają lepsze wyposażenie w tej cenie jest naprawdę długa.
Silnymi konkurentami dla Samsunga Galaxy A6+ są: ASUS ZenFone Max Pro (M1), Xiaomi Redmi Note 5, LG G6, a także delikatni droższy Honor 10. Z wymienionych tylko smartfon Xiaomi ma jeden istotny brak, a mianowicie na wyposażeniu nie ma NFC. Reszta to już tylko lepsze wyposażenie.
Jeśli chodzi natomiast o alternatywę dla Samsunga Galaxy A6, to tutaj również wskazałbym LG G6, który jest tylko minimalnie droższy (w momencie pisania tej recenzji kosztuje 1528 zł). Z tańszych modeli mogę natomiast polecić Nokię 6.1, a także Samsunga Galaxy A5 2017. Najmocniejszym konkurentem jest natomiast Huawei P Smart, który ma tylko delikatnie gorszy aparat główny.
Ceny Samsung Galaxy A6
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.