>
Kategorie: Gry i aplikacje Newsy

Co Mozilla pokaże na MWC?

Niejednokrotnie informowaliśmy Was już o planach Mozilli, która zamierza zaprezentować własny system operacyjny – Boot To Gecko. Już niedługo powinniśmy się przekonać, czy będzie to pełnowartościowy produkt stanowiący alternatywę dla innych platform – Mozilla pochwali się swym dziełem podczas targów MWC w Barcelonie.

Przedstawiciele zamierzają szukać w Barcelonie partnerów, którzy pomogliby firmie rozwinąć projekt Boot to Gecko. Podstawą tego systemu są silnik Gecko wykorzystywany w przeglądarce Firefox oraz kod Androida. Platforma ma być ściśle związana z aplikacjami i serwisami internetowymi. Oprócz podstawowych funkcji typu połączenia telefoniczne czy wiadomości tekstowe, zapowiedziano wsparcie dla Bluetooth i NFC.

Prezentowany system będzie posiadał własny interfejs użytkownika Gaia i na dziś dzień można powiedzieć, iż częściowo przypomina Chrome OS. Niektórzy twierdzą, iż otwarta platforma Boot to Gecko, która na pierwszy rzut oka wygląda na martwą w chwili narodzin, posiada kilka atutów, a najważniejszy to olbrzymia liczba programistów i łatwość tworzenia aplikacji. Zarówno ci ludzie, jak i deweloperzy nie będą musieli pracować z nowym produktem od zera – większość możliwości jest im już dobrze znana.

Myślicie, że platforma Mozilli zainteresuje producentów smartfonów i tabletów?

Źródło: CNET

Maciej Sikorski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Mój nowy smartfon zdradza procesor przed premierą. Teraz jeszcze bardziej nie mogę się go doczekać

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat Nothing Phone 3 - tym razem…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

vivo z impetem powraca do Polski! Kup średniaki z 6500 mAh i skorzystaj z super promocji na start

Wielki powrót vivo do Polski to już fakt! Producent zaprezentował aż cztery smartfony, a wśród…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Do sieci wyciekły dokładne daty aktualizacji, po której Twój Xiaomi, Redmi i POCO zmienią się nie do poznania

W sieci pojawiała się pełna lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją do HyperOS…

24 kwietnia 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Polska znów nabita w butelkę. Nowy HONOR z zagranicy ma lepszą baterię i jest znacznie tańszy niż ten dostępny u nas

Jest cienki i wytrzymały, ma pojemną baterię oraz istnie flagowy element, a do tego jest…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Sony
  • Telefony

Jestem pozamiatany. Ten flagowiec na żywo wygląda tak dobrze, że można wybaczyć mu konserwatywną powtarzalność

Sony Xperia 1 VII przed premierą pojawiła się na zdjęciach na żywo. Fioletowy wariant to…

24 kwietnia 2025
  • Promocje

Epic Games rozdaje małą perełkę. To przygodówka z bardzo pozytywnymi opiniami

Epic Games rozdaje perełkę od indie studia – gracze przez najbliższy tydzień mogą odebrać za…

24 kwietnia 2025