Samsung Galaxy A7 (2018) zadebiutował kilka dni temu jako pierwszy smartfon koreańskiego giganta z potrójnym aparatem z tyłu, a teraz jest dostępny w przedsprzedaży w jednym z polskich sklepów. Czy jest warty swojej ceny?
Samsung odpowiedział na zarzuty dotyczące nijakości jego modeli ze średniej półki, prezentując swojego pierwszego smartfona z potrójnym aparatem z tyłu. Co ważne, model nie jest flagowcem, a średniakiem z prawdziwego zdarzenia. Mam jednak wątpliwości, czy jest warty zakupu.
Zgodnie z zapowiedziami Galaxy A7 (2018) pojawił się w polskiej przedsprzedaży, a konkretnie w sieci sklepów x-kom, gdzie został wyceniony na 1599 złotych w najsłabszym wariancie: 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB miejsca na pliki użytkownika.
Tak jak się spodziewano, do Polski trafiła póki co tylko najuboższa wersja najnowszego Samsunga, dostępna w trzech kolorach: niebieskim, złotym oraz czarnym. A jak Galaxy A7 wygląda od środka?
Samsung Galaxy A7 od kuchni
Galaxy A7 to średniak z prawdziwego zdarzenia i na pierwszy rzut oka wygląda bardzo dobrze, ale w niektórych miejscach potrafi wywołać mieszane odczucia – takie, których nie chciałbym odczuwać, kupując telefon za niemal 1600 złotych.
Potrójny aparat to duży atut
Najbardziej podkreślaną cechą smartfona jest jego potrójny aparat fotograficzny, na który składają się:
- obiektyw główny 24 MP z przesłoną f/1.7,
- obiektyw wspierający głębię ostrości 5 MP f/2.2 (z efektem bookeh),
- obiektyw szerokokątny 8 MP f/2.4, 120º.
Oprogramowanie Galaxy A7 obejmuje tryb Selfie Focus dla kamerki 24 MP z przodu, Pro Lighting Mode, AR Emoji, rozpoznawanie scen oraz zestaw filtrów.
Ekran i czytnik linii papilarnych z boku
Samsung wyposażył swojego średniaka w 6-calowy ekran Super AMOLED pokryty zakrzywionym szkłem 2,5D oraz czytnik linii papilarnych umieszczony tym razem na bocznej ramce obudowy. Po tej samej stronie znalazły się również przyciski do regulacji głośności. Warto dodać, że telefon możemy także odblokować twarzą.
Wydajność i akumulator Galaxy A7
Samsung nie wykazał się na tym polu, nie podając właściwego modelu procesora – wiemy tylko, że jest ośmiordzeniowym układem o taktowaniu 2,2 GHz. Do pomocy średniak otrzymał 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB miejsca dla użytkownika – w Polsce nie otrzymaliśmy wersji z 6/128 GB, ale podstawowe 64 gigabajty możemy rozbudować o kartę pamięci.
Wszystkie podzespoły nowego smartfona zasila akumulator o pojemności 3300 mAh, którą nazwę przeciętną – nie ma tragedii, ale przydałaby się o nieco większa bateria.
MicroUSB w 2018 roku?!
Galaxy A7 nie jest pozbawiony wad, które możemy już uznać za poważne. Koreański gigant zrezygnował ze złącza USB typu C, wyposażając model w przestarzałe złącze microUSB. To nie jest poziom smartfona za 1600 złotych z potrójnym aparatem. Oszczędności oszczędnościami, ale to już gruba przesada…
Na pokładzie próżno szukać także modułu NFC, ale przynajmniej jest złącze słuchawkowe jack 3,5 mm.
Galaxy A7 to dobry średniak, ale drogi
Krótko podsumowując, sens wydatku rzędu 1600 złotych za tego smartfona pozostawiam do Waszej oceny. Na plus tego modelu zaliczam dobrze skomponowany zestaw potrójnego aparatu oraz ekran Super AMOLED, ale uważam, że został wyceniony zbyt agresywnie.
Samsunga Galaxy A7 (2018) znajdziecie w przedsprzedaży w sieci sklepów x-kom.
Więcej o tym modelu przeczytacie w tekście Pawła:
Samsung Galaxy A7 (2018) na dniach w Polsce. Ma trzy aparaty i dobrą specyfikację
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.