Podczas gdy na świecie ogłaszano premierę nowych smarfonów Huawei, gdzieś w innych miejscach sieć żyła sprawą #bagelgate, która właśnie dobiegła końca.
iOS 12.1 beta 4 to kolejna testowa wersja systemu Apple na smartfony i tablety tej firmy. Została udostępniona na początku tego tygodnia i od razu wywołała wiele kontrowersji za sprawą zmiany jednej z emoji.
Na zdjęciu wiodącym możecie zobaczyć, jak emotka bajgla wyglądała przed zmianą i po modyfikacjach. Po pierwsze, teraz prezentuje się ona zdecydowanie bardziej realistycznie, a po drugie została wypełniona kremem. Próżno go było szukać w poprzedniej wersji.
Z kolei na poniższym zestawieniu można zobaczyć, jak emotka bajgla prezentuje się pośród rozwiązań pozostałych producentów (Google, Microsoft, Samsung czy Twitter).
Co ciekawe, cała historia ma nieco dłuższy staż egzystencji. Okazuje się bowiem, że powstał cały wątek #bagelgate od czasu wydania drugiej bety, w której pojawiły się nowe i zmienione emoji. Jak widać, nie ma ujednolicenia, co do wyglądu bajgla. Google i Twitter korzysta z kremu, zaś Microsoft i Samsung niechętnie wypełniają środek bajgla. A to tylko mały wycinek poglądowy. Ten od Apple wygląda teraz najbardziej realistycznie i najbardziej apetycznie.
Apple oficjalnie poinformowało jakiś czas temu, że do iOS 12.1 zawita aż 70 nowych emoji. Część z dotychczasowo istniejących otrzyma z kolei małą modernizację. Dla przykładu – ikonka emoji reprezentująca design iPhone’a zmieni się tak, by przypominała swoim wyglądem iPhone’a X, aniżeli starsze modele bez wycięcia w ekranie, ale z przyciskiem Home.
Trudno nadziwić się publicznej dyskusji na temat tak mało znaczącej rzeczy, jak emotka bajgla. Niemniej to nie pierwsza tego rodzaju sytuacja. Nie tak dawno temu podobne problemy miało samo Google, które zażartowało z umiejscowienia sera w emoji burgera. Później nikomu już nie było do śmiechu, bo na ten temat robiono nawet reportaże w telewizji…
Głośną zmianą była także emoji brzoskwini zmieniona przez Apple. Pojawił się też przypadek stworzenia nieco bardziej realistycznej ośmiorniczki, po czym przywrócono jej bardziej niewinną postać. Z tego wszystkiego, chyba najbardziej głośna okazała się zmiana emoji rewolweru na pistoletu na wodę. Co ciekawe, w tym przypadku podobne zmiany wprowadziło wiele innych, wiodących producentów oprogramowania.
Najbardziej zaskakujące w tym wszystkim jest to, jak główne serwisy informacje chętnie przedrukowują informacje nawet o tak drobnych zmianach w samych emotkach. Premiera flagowców Huawei może i była przez ostatnie dwa dni traktowana jako wiodąca informacja, ale bez trudu dotarła do mnie także wieść o nowym bajglu. Poziom ważności tego typu informacji uważam za znikomy – jest to fajna ciekawostka i tyle.
Niemniej warto zwrócić uwagę, jak bardzo wszelkie oczy są zwrócone na Apple. Każda, nawet drobna zmiana wprowadzona przez tę firmę jest zauważana i chętnie komentowana na całym świecie.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Niesamowita nubia Z70 Ultra to mój faworyt 2024 roku. Specyfikacja flagowca zaskakuje w każdym calu.…
Świeżo zaprezentowany vivo Y300 5G jednak nie jest taki zły, jak twierdziły przecieki. Okazuje się,…
Czy jest coś lepszego niż dobry telefon w świetnej cenie? Tak, aż trzy świetne modele…
OPPO zaprezentowało harmonogram wdrażania aktualizacji do ColorOS 15 z Androidem 15. Jeżeli posiadasz jego smartfon,…
Klienci PKO BP po raz kolejni są wprowadzani w błąd. To z kolei może prowadzić…
Messenger zostaje wyposażony w przydatne nowości – jakość HD w połączeniach, pocztę głosową, tła AI…