Spis treści
- Obudowa, ekran i wyposażenie
- Wydajność, bateria i aparat
Spis treści
Wydajność pozytywnie zaskakuje
Honor 8X został wyposażony w najnowszy wynalazek Huawei w segmencie procesorów dla średniej półki, czyli Kirina 710. Zestaw uzupełniają 4 GB pamięci RAM. Wyniki testów benchmarkowych mówią same za siebie – nowy układ to bezpośredni konkurent dla Snapdragona 660, z którym przegrywa tylko minimalnie. Spokojnie radzi sobie za to ze Snapdragonem 636, którego znajdziemy na przykład w podobnie wycenionym Xiaomi Redmi Note 6 Pro.
PC Mark
AnTuTu 7
GeekBench Single
GeekBench Multi
Jak przekłada się to na codzienną pracę? Nie miałem do niej żadnych zastrzeżeń. Wszystko odbywa się z odpowiednią szybkością, ale różnica w stosunku do droższego POCOPHONE F1 była odczuwalna. Jeśli jednak na co dzień nie korzystałeś z flagowca, to z Honora 8X będziesz więcej niż zadowolony. Aplikacje są długo przechowywane w pamięci RAM, co tylko podnosi sprawność działania i komfort korzystania ze smartfona.
Za wydajność graficzną odpowiada układ Mali-G51 MP4. W połączeniu z wydajnym procesorem żadna gra ze Sklepu Play nie będzie dla niego wyzwaniem. Wybuchy i płynne animacje ucieszą oko każdego fana mobilnego grania. Dodam, że smartfon nie ma tendencji do przegrzewania się i przez większość czasu pozostaje przyjemnie chłodny. Dopiero dłuższe granie sprawia, że obudowa w okolicach czytnika linii papilarnych robi się lekko ciepła. Kultura pracy zasługuje więc na pochwałę.
T-Rex
Manhattan
Bateria na półtora dnia pracy
Honor 8X został wyposażony w akumulator o pojemności 3750 mAh, czyli taki sam jak na przykład w Honorze Play czy Huawei Nova 3. I mimo większego ekranu spisuje się on bardzo dobrze, co pewnie należy składać na karb mniej wydajnego układu pod maską. Kiedy smartfona przycisnąłem trochę mocniej (granie, mobilny router, sporo przeglądania sieci po LTE), to spokojnie wytrzymywał od wczesnego rana do późnego wieczora.
Normalne użytkowanie
Gry
Czas ładowania
Kiedy używałem go mniej intensywnie, to ładowałem go co drugi dzień – uznaję to za bardzo dobry wynik. Czas ładowania nie zachwyca, ale nie ma też tragedii. W pół godziny odzyskiwałem około 25 procent energii, a pełne naładowanie zajmowało około 135 minut.
Aparat dobry w dzień i niezły po zmroku
Honor 8X został wyposażony w podwójny aparat główny o rozdzielczości 20 megapikseli z obiektywem f/1.8 i dodatkowym, 2-megapikselowym aparatem zbierającym informacje o głębi ze światłem f/2.4. Jak taki zestaw daje sobie radę w codziennym użytkowaniu?
Jeśli światła jest dużo, to efekty jego pracy mogę nazwać bardzo dobrymi. Autofocus się nie myli i przy pomocy Honora 8X można zrobić naprawdę udane zdjęcia – również te z atrakcyjnym wizualnie efektem bokeh. Po zmroku też jest nieźle – to zasługa jasnego obiektywu i w słabszych warunkach oświetleniowych również można cyknąć zadowalającą fotkę.
Huawei dodało od siebie tryb AI, który działa…różnie. Czasami dobór parametrów wychodzi mu bardzo dobrze, czasami nie radzi sobie wcale. Polecałbym za każdym raze zrobić zdjęcie z włączonym i wyłączonym trybem AI.
Link do zdjęć w pełnej rozdzielczości
W kwestii wideo nie jest już niestety tak kolorowo. Smartfon nagrywa filmy w FullHD przy 60 klatkach na sekundę, ale do działania autofokusu można mieć poważne zastrzeżenia. Nie radzi sobie kompletnie z szybkimi zmianami ostrości. We znaki daje się też brak optycznej stabilizacji obrazu, ale to wciąż standard w tej cenie. Bardziej narzekałbym na brak możliwości nagrywania w 4K.
Aparat na froncie ma rozdzielczość 16 megapikseli i całkiem jasny obiektyw f/2.0. Przy jego pomocy możliwe jest zrobienie ładnie wyglądającego samopstryka, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Tło robi się delikatnie rozmyte, a linia odcięcia jest całkiem trafiona.
Spis treści
- Obudowa, ekran i wyposażenie
- Wydajność, bateria i aparat
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.