W przypadku braku fizycznych przycisków, delikatna wibracja odczuwana przez palec, podczas korzystania z dotykowego ekranu, jest z pewnością lepsza, niż brak jakiegokolwiek feedback’u. Ale zawsze można znaleźć lepsze rozwiązanie. Pisaliśmy jakiś czas temu o projekcie Nokii, który zakłada przekazywanie dotyku na odległość. Koreańscy i amerykańscy inżynierowie podeszli do sprawy inaczej i pracują nad elastyczną powierzchnią, dzięki której wibracje, będą odczuwalne większą powierzchnią ciała.
Nowa technologia polega na stworzeniu elastycznej dotykowej płaszczyzny. Dzięki giętkości będzie mogła stymulować większe, niż opuszek palca, obszary. Elektryczne impulsy stymulowane przez dotyk użytkownika, stworzą powłokę, która będzie zacieśniać się w określonym miejscu i w ten sposób będzie oddziaływać na część ciała użytkownika.
Zastosowanie technologii nie ogranicza się tylko to telefonów. Nowy rodzaj feedback’u może stać się elektronicznym odpowiednikiem alfabetu Braille’a, lub wspomagać operacje chirurgiczne. Można powiedzieć, że tylko ludzka wyobraźnia stanowi barierę dla wykorzystania nowej technologii.
źródło:techradar
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Motorola Edge 60 Pro zbliża się do polskiej premiery, a w sieci pojawiła się już…
Oppo Reno14 Pro zadebiutuje w ciągu następnych dwóch miesięcy. Smartfon zdradził już design oraz część…
Amazon kusi graczy jak nigdy. W tym tygodniu platforma udostępniła do odebrania aż 5 gier…
Xiaomi odpaliło świetną promocję na tani telefon z gratisem! Gdy kupisz teraz Redmi Note 14…
4 odcinek podsumowania newsów w smartfonach powie Ci o behemocie Honora, cłach Trumpa prowadzących do…
Casio G-Shock GMCB2100D powstał jako hołd dla oryginalnego modelu z 1983 roku. Zegarek miał już…