KIANO zaprezentowało dzisiaj nowy smartfon Elegance 6, który zgodnie z obowiązującymi trendami został wyposażony w wyświetlacz z wcięciem, akumulator o ponadprzeciętnej pojemności, a także funkcję rozpoznawania twarzy.
Na wyposażeniu jest stary układ SoC, aczkolwiek nie powinno być problemu z płynnością działania smartfona. Tym bardziej, że procesor współpracuje z 4GB pamięci RAM.
Producent w Elegance 6 zdecydował się wykorzystać układ SoC dostarczony przez firmę MediaTek – MT6750T. Jest to SoC wytworzony w 28-nanometrowym procesie technologicznym, który złożony jest z 8-rdzeniowego procesora (4x ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1.5 GHz + 4x ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1.0 GHz). Za wydajność graficzną odpowiada natomiast dwurdzeniowy układ ARM Mali-T860MP2.
Choć MT6750T nie rzuca na kolana, to jednak w połączeniu z 4GB pamięci RAM, powinien zagwarantować odpowiednią pracę systemu Android 8.0 Oreo.
Na dane zarezerwowane zostało 64GB wewnętrznej pamięci z możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 256GB. Oczywiście jest to slot hybrydowy, a zatem sami musicie zdecydować, czy chcecie korzystać z dwóch kart SIM w standardzie nano, czy też zrezygnuje z jednej własnie na rzecz rozszerzenia pamięci.
Niemal 6-calowy wyświetlacz HD+ z charakterystycznym notchem. A do tego Face ID, czujnik biometryczny, zestaw dwóch aparatów i brak złącza mini-jack 3.5mm.
Wyświetlacz charakteryzuje się przekątną 5.85”, proporcjami 19:9 i rozdzielczością HD+ (1512×720 pikseli). Ta niestandardowa rozdzielczość ekranu IPS wynika oczywiście z notcha, który (jak się domyślam) ma nawiązywać do smartfonów Apple. Kiano wybrało zatem najgorsze z możliwych rozwiązań, gdyż to wcięcie jest ogromne, przez co mało atrakcyjne, a do tego umie możliwa wyświetlanie ikon powiadomień w lewym górnym rogu.
Patrząc na grafiki prasowe mam wrażenie, że w KIANO Elegance 6 lewa strona została tak samo zagospodarowana, jak w przypadku Xiaomi Mi 8 Pro – wyświetlany jest tam wyłącznie zegar.
Na wyposażeniu są dwa zabezpieczenia biometryczne – czytnik linii papilarnych osadzony na tylnej ścianie, a także Face ID, a zatem rozpoznawanie twarzy przy wykorzystaniu frontowej kamery. Kamery, która charakteryzuje się 8MP.
Z tyłu umieszczono natomiast zestaw dwóch obiektywów – 13MP + 8MP. Wspierane są przez dwie diody doświetlające LED. Wśród trybów fotografowania KIANO wymienia: FaceBeauty, Blur, Mono, Panorama, czy też PRO.
Za energię odpowiada natomiast akumulator o pojemności 4050 mAh, a zaplecze komunikacyjne jest bardzo, ale to bardzo podstawowe i zarazem mocno kontrowersyjne: Bluetooth 4.0, moduł WiFi 802.11 b/g/n, dualSIM, a także modem LTE kategorii czwartej (do 150Mbps). KIANO zamiast dać lepsze moduły łączności bezprzewodowej, zdecydowało się na bardzo dziwny ruch – zastosowało bowiem port USB typu C z obsługą audio i usunęło tradycyjne złącze mini-jack 3.5mm. KIANO Elegance 6 ma wymiary 150 × 73.5 × 10.4 mm, przy wadze 235 gramów.
Cena na ten moment nie jest jeszcze znana, stąd też pytanie do Was: ile jesteście w stanie zapłacić za KIANO Elegance 6?
źródło
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.