KIANO zaprezentowało dzisiaj nowy smartfon Elegance 6, który zgodnie z obowiązującymi trendami został wyposażony w wyświetlacz z wcięciem, akumulator o ponadprzeciętnej pojemności, a także funkcję rozpoznawania twarzy.
Producent w Elegance 6 zdecydował się wykorzystać układ SoC dostarczony przez firmę MediaTek – MT6750T. Jest to SoC wytworzony w 28-nanometrowym procesie technologicznym, który złożony jest z 8-rdzeniowego procesora (4x ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1.5 GHz + 4x ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1.0 GHz). Za wydajność graficzną odpowiada natomiast dwurdzeniowy układ ARM Mali-T860MP2.
Choć MT6750T nie rzuca na kolana, to jednak w połączeniu z 4GB pamięci RAM, powinien zagwarantować odpowiednią pracę systemu Android 8.0 Oreo.
Na dane zarezerwowane zostało 64GB wewnętrznej pamięci z możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 256GB. Oczywiście jest to slot hybrydowy, a zatem sami musicie zdecydować, czy chcecie korzystać z dwóch kart SIM w standardzie nano, czy też zrezygnuje z jednej własnie na rzecz rozszerzenia pamięci.
Wyświetlacz charakteryzuje się przekątną 5.85”, proporcjami 19:9 i rozdzielczością HD+ (1512×720 pikseli). Ta niestandardowa rozdzielczość ekranu IPS wynika oczywiście z notcha, który (jak się domyślam) ma nawiązywać do smartfonów Apple. Kiano wybrało zatem najgorsze z możliwych rozwiązań, gdyż to wcięcie jest ogromne, przez co mało atrakcyjne, a do tego umie możliwa wyświetlanie ikon powiadomień w lewym górnym rogu.
Patrząc na grafiki prasowe mam wrażenie, że w KIANO Elegance 6 lewa strona została tak samo zagospodarowana, jak w przypadku Xiaomi Mi 8 Pro – wyświetlany jest tam wyłącznie zegar.
Na wyposażeniu są dwa zabezpieczenia biometryczne – czytnik linii papilarnych osadzony na tylnej ścianie, a także Face ID, a zatem rozpoznawanie twarzy przy wykorzystaniu frontowej kamery. Kamery, która charakteryzuje się 8MP.
Z tyłu umieszczono natomiast zestaw dwóch obiektywów – 13MP + 8MP. Wspierane są przez dwie diody doświetlające LED. Wśród trybów fotografowania KIANO wymienia: FaceBeauty, Blur, Mono, Panorama, czy też PRO.
Za energię odpowiada natomiast akumulator o pojemności 4050 mAh, a zaplecze komunikacyjne jest bardzo, ale to bardzo podstawowe i zarazem mocno kontrowersyjne: Bluetooth 4.0, moduł WiFi 802.11 b/g/n, dualSIM, a także modem LTE kategorii czwartej (do 150Mbps). KIANO zamiast dać lepsze moduły łączności bezprzewodowej, zdecydowało się na bardzo dziwny ruch – zastosowało bowiem port USB typu C z obsługą audio i usunęło tradycyjne złącze mini-jack 3.5mm. KIANO Elegance 6 ma wymiary 150 × 73.5 × 10.4 mm, przy wadze 235 gramów.
źródło
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…