Aparat fotograficzny zastosowany w OnePlusie 6T został przetestowany przez znaną ekipę testerów, którzy ocenili szczegółowość zdjęć wykonywanych przez podwójny obiektyw flagowca. Poznajcie przykładowe zdjęcia oraz cechy optyki smartfona.
Batalie w dziedzinie smartfonowej fotografii były w tym roku chlebem powszednim i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić w nadchodzących miesiącach – megapikseli i obiektywów będzie jeszcze więcej, a od rozmaitych trybów i ulepszeń szybko nie uciekniemy.
Zdjęcia to jeden z najgorętszych tematów, który wyprzedziły wydajność telefonów i obecnie stoi jak równy z równym ze stylistyką urządzeń. Jestem ciekaw, kiedy z takim samym zapałem będziemy opisywać pojemność baterii – obyśmy szybko doczekali takich czasów.
OnePlus 6T, oprócz nienagannej płynności działania, może pochwalić się obecnością podwójnego aparatu z tyłu. Skonstruowano go przede wszystkim z głównego obiektywu Sony IMX 519 o rozdzielczości 16 MP, jasnej przysłonie f/1.7 oraz wsparciu optycznej stabilizacji obrazu.
Zestaw dopełnia oczko o wartości 20 MP, co sprawia, że OnePlus 6T otrzymał ten sam aparat jak jego poprzednik. Ten sam, ale nie taki sam – chiński twórca dopracował bowiem możliwości optyczne flagowca sztuczną inteligencją oraz trybem nocnym Nighscape.
Aparat sklasyfikowano w znanym rankingu DxOMark, który dla wielu producentów stanowi wyznacznik jakości i szansę do pochwalenia się wynikami przed publicznością.
Pomimo tego że dla nas najważniejszą wartością zawsze będą własne testy i doświadczenia, przyjrzyjmy się temu, co dla nas przygotowano.
W dziedzinie zdjęć OnePlus 6T otrzymał 101 punktów, czyli o jeden więcej niż OnePlus 6. Z ogólną punktacją 98 oczek plasuje go to na dziesiątym miejscu, zaraz obok Google Pixela 2, który zdobył taki sam wynik.
Flagowiec drugiej generacji od Google był swego czasu – i przez niektórych nadal jest – uważany za najlepszego fotosmartfona na rynku, dlatego wynik OnePlusa 6T nie powinien być szczególnie krzywdzący.
Doceniono głównie jego szybki i niezawodny autofocus oraz wspomnianą sztuczną inteligencję, realizowaną np. poprzez efekt odcinania tła od postaci – bokeh.
Nie przetestowano trybu Nightscape, który jest niewątpliwym asem w rękawie modelu. Podobnie postąpiono w teście Google Pixela 3, o czym przeczytacie w teście Konrada.
https://www.gsmmaniak.pl/938670/google-pixel-3-dxomark/
OnePlus 6T wykonuje fotografie z szerokim zakresem tonalnym i przyjemnymi dla oka kolorami, jak również szczegółowością zdjęć na odpowiednim poziomie.
Z drugiej strony fotografowanie z HDR potrafi ujawnić dziwne artefakty i szumy, a ujęcia z zoomem radzą sobie gorzej niż konkurencja pokroju topowego Samsunga Galaxy Note 9.
Podsumowując, z jakości zdjęć OnePlusa 6T powinniśmy być zadowoleni, tym bardziej że jest to jeden z najbardziej opłacalnych flagowców na rynku i nie ustępuje szybkością prawie żadnemu smartfonowi z Androidem.
Pamiętajmy także, że testy DxOMark to nie wyrocznia, tylko przede wszystkim źródło zdjęć wykonanych konkretnymi modelami i możliwość ich porównania. Poniżej możecie zobaczyć efekty pracy chińskiego flagowca:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dawno już nie było tak dobrej promocji. Świetna Motorola Edge 40 Neo ma aż 12…
Ten horror zdobył ogromne uznanie graczy na Steamie. Jego popularność zaledwie w dwa miesiące osiągnęła…
Nowe oszustwo znów atakuje Polaków. Tym razem hakerzy chcą wykraść nasz numer PESEL, wymagając od…
Zbliża się premiera serii Xiaomi Redmi Note 14 5G. Znamy dokładny termin debiutu. Smartfony z…
Na oficjalnej polskiej stronie Xiaomi wystartowały promocje na smartfony i nie tylko. W ramach rewelacyjnej…
W końcu mamy oficjalnej potwierdzenie! nubia Z70 Ultra za kilka dni będzie dostępna globalnie. Smartfon…