W sieci pojawiło się zdjęcie szkła ochronnego stworzonego dla Samsunga Galaxy S10 oraz S10+, które sugeruje, że koreański gigant przygotował niemałe wyzwanie dla producentów akcesoriów mobilnych – szkło będzie musiało mieć jeszcze jedno wycięcie?
Spis treści
W ciągu ostatnich tygodni dokładnie badaliśmy wszystkie szczegóły nadchodzących smartfonów Samsung Galaxy S10, a w tym grono nowych technologii, w które będą wyposażone.
Jedną z nich będzie ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych zamontowany w ekranie Super AMOLED, czyli pierwszy tego typu sensor na świecie – konkurenci zazwyczaj używają optycznych czytników, które za pomocą specjalnego obiektywu i podświetlenia ekranu zbierają dane o naszym palcu i zapisują je w bazie.
Koreańczycy nie poszli tą drogą i zdecydowali się na wykorzystanie ultradźwięków, które w zamyśle mają pozwolić na szybsze i dokładniejsze odblokowanie telefonu. Według wcześniejszych zapowiedzi czytnik miałby pokryć nawet 30 procent powierzchni ekranu, co rozwiązałoby problem z koniecznością przyłożenia palca do konkretnego miejsca.
Wszystko brzmi pięknie, natomiast mniej optymistycznie do całego tematu podchodzą producenci akcesoriów, a konkretnie szkieł ochronnych. Na najnowszym zdjęciu przesłanym przez jednego z twórców widoczny jest Galaxy S10+ osłonięty przez powłokę z wycięciami na aparat do selfie oraz… czytnik biometryczny.
Wskazuje to na brak współpracy pomiędzy technologią Samsunga a szkłem, chociaż warto dodać, że ultradźwięki są zdolne do przenikania powierzchni tego typu i w teorii nie powinny wywoływać problemów.
W praktyce okazało się jednak inaczej, a podobne zdania o problemach pojawiły się jeszcze w styczniu, kiedy kolejny twórca akcesoriów napotkał komplikacje i wycofał się z produkcji szkła ochronnego dla Galaxy S10 oraz S10+.
Samsung nie odniósł się do całej sytuacji i bardzo możliwe, że sam zaproponuje kompletne i sprawne szkło bez wyraźnego uszczerbku w środkowej części – w przeciwnym razie implementacja nowoczesnego czytnika może spowodować falę ostrej krytyki.
Negatywne głosy mogą pojawić się i tak, a to z powodu ograniczonego zasięgu sensora, który pomimo rokujących zapowiedzi jest promowany w dość symboliczny sposób na oficjalnej reklamie.
W obliczu tych sytuacji na prowadzenie wysuwają się standardowe czytniki optyczne, które wprawdzie także mają ograniczony zasięg, jednak dobrze radzą sobie ze szkłami ochronnymi i mniej lub bardziej sprawnie odczytują przechodzące przez nie dane.
Dla przeciwników obu innowacji także mam dobrą wiadomość – najtańszy Galaxy S10e otrzyma klasyczny sensor biometryczny, który z dużym prawdopodobieństwem będzie działał najszybciej i najbardziej dokładnie.
https://www.gsmmaniak.pl/958582/samsung-galaxy-s10-premiera-cena-specyfikacja-podsumowanie/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Honor Pad GT zadebiutował oficjalnie. Ponieważ ma rozsądną specyfikację i niską cenę, chętnie zobaczyłbym go…
Nie mam pojęcia, w jaki sposób Redmi Turbo 4 Pro może być tak tani na…
Chciałoby się napisać — NARESZCIE! Długo czekaliśmy na oficjalny powrót vivo do Polski, ale w…
OnePlus 13T zadebiutował oficjalnie. Dla mnie to ideał kompaktowego flagowca w doskonałej cenie. Ponadto ma…
Tak wygląda cała seria Apple iPhone 17! Masz okazję sprawdzić design modeli iPhone 17, iPhone…
Wciągający FPS – Turbo Overkill kupicie teraz za niecałe 15 zł w jednym z popularnych…