Wyposażony w rozsuwanego slidera Honor Magic 2 doczekał się swojej ulepszonej wersji – na arenę wkroczył właśnie Honor Magic 2 3D z zaawansowanym sensorem do rozpoznawania twarzy oraz lepszym chłodzeniem. Czy jest warty tak drastycznej podwyżki cenowej?
Honor Magic 2 był pierwszym smartfonem z wysuwanym sliderem w ofercie chińskiego producenta, jednak nigdy nie został przeznaczony do polskiej dystrybucji. To smutne, ponieważ to bardzo atrakcyjny, choć jednocześnie drogi smartfon. Teraz doczekał się swojej podrasowanej wersji.
Honor Magic 2 3D trafił do chińskiej sprzedaży w cenie 5799 yuanów, czyli około 3290 złotych. Mowa tutaj o wersji 8/512 GB, która jest droższa od 8/256 GB z podstawowej wersji o około 1000 zł netto. Co pociągnęło za sobą podwyżkę?
Dwie ważne zmiany w specyfikacji
Chiński producent zdecydował się wymienić jedno z oczek frontowych o rozdzielczości 2 MP i przysłonie f/2.4. W praktyce służyło ono do rejestrowania głębi i rozpoznawania twarzy, natomiast było dość niedokładne i przeszkadzało twórcom.
Od teraz Honor Magic 2 3D będzie mógł rozpoznawać twarz w trójwymiarze, tworząc z punktów na naszym ciele mapę 3D. Sensor może działać w każdych warunkach oświetleniowych i będzie bardzo szybki, chociaż aby go użyć, wciąż trzeba będzie wysunąć slider.
Drugą zmianą jest chłodzenie smartfona przy grafenu, z którego wykonano ciepłowód umieszczony wewnątrz obudowy. Ma to pomóc procesorowi Kirin 980 w efektywniejszej pracy, chociaż podczas testów Huawei Mate 20 Pro, posiadającego ten sam chipset, nie zauważyłem nadmiernego problemu z odprowadzaniem ciepła.
Pozostałe podzespoły bez zmian
Honor Magic 2 3D korzysta z 6.39-calowego ekranu Full HD+, wewnątrz którego znalazł się wbudowany czytnik linii papilarnych. Sama matryca wypełnia front w 91.5%, co należy uznać za genialny wynik i zasługę slidera.
Frontowy aparat główny nadal ma rozdzielczość 16 MP i wspiera go jedno oczko 2 MP do rejestrowania głębi, a także najnowszy sensor, który opisałem kilka akapitów temu.
Z tyłu także znalazły się trzy aparaty, których cechy pozwolę sobie przytoczyć z tekstu Pawła:
Aparat główny ma rozdzielczość 16 MP (RGB) i cechuje się przysłoną obiektywu f/1.8. Aparat wspomagający jest monochromatyczny (24 MP ze światłem f/1.8). Trzeci obiektyw 16MP umożliwia natomiast wykonanie fotografii z szerokim kątem – jego optyka jest ciemniejsza, gdyż ma wartość f/2.2.
To wszystko zasila akumulator o pojemności 3500 mAh, który naładujemy za pomocą szybkiego ładowania o mocy 40W poprzez złącze USB typu C.
Wewnątrz zaplecza technicznego łatwo znaleźć Bluetooth 5.0, dwuzakresowe WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 GHz & 5 GHz), modem LTE do 1,7 Gbit/s, NFC, GPS z Galileo oraz podwójny slot kart SIM.
Kupilibyście ten smartfon, gdyby trafił do polskiej sprzedaży? Co jest jego najsłabszą i najmocniejszą stroną?
Poznaj Honor Magic 2:
Honor Magic 2 oficjalnie. Ma superszybkie ładowanie, sześć aparatów i świetny wygląd
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.