Wydawać by się mogło, że Samsung wreszcie się uspokoił i w jego smartfonach zapanował porządek. Nowa seria Galaxy M, nowa nomenklatura serii Galaxy A, a także rezygnacja z Galaxy J czy Galaxy On miały sprawić, że Koreańczycy przestaną wprowadzać do oferty urządzenia o długich nazwach, albo niepasujące do serii. Nadchodzący Galaxy A2 Core udowadnia jednak coś innego.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Samsung ma zamiar wprowadzić w najbliższym czasie smartfon o nazwie Galaxy A2 Core. I nie chodzi mi tutaj o specyfikację techniczną czy też jego wygląd, a wyłącznie o nazewnictwo. Debiut tego modelu wprowadzi do uporządkowanej serii Galaxy A, tym bardziej że od tego roku w ofercie są dostępne modele z oznaczeniem dwucyfrowym.
Ponadto rodzina Galaxy A miała zawierać modele premium ze średniego segmentu, a tymczasem już niebawem Koreańczycy powiększą ofertę o kolejny telefon z Androidem Go na pokładzie, który ma właśnie trafić do rzeczonej serii. Dla mnie to totalne nieporozumienie.
Od frontu Galaxy A2 Core wygląda bardzo podobnie do Galaxy J2 Core – prym wiodą spore ramki nad i pod ekranem. Te boczne wcale nie wyglądają lepiej, choć są oczywiście o wiele smuklejsze. Tył jest nieco inny, z modułem kamery przesuniętym do góry w lewo, jak wiele najnowszych telefonów firmy Samsung klasy średniej. uz poniżej umieszczono natomiast grill głośnika. To dość nietypowe miejsce dla tego komponentu, aczkolwiek dogodne – podczas korzystania ze smartfona w pozycji poziomej nie powinien on zostać przypadkowo zasłonięty.
Za wydajność odpowiadać będzie układ SoC Samsung Exynos 7870, który składa się z 8-rdzeniowego procesora o częstotliwości taktowania 1.7 GHz (ARM Cortex-A53) oraz chipu graficznego ARM Mali-T830, który względem Mali-T720 jest prawie dwukrotnie wydajniejszy. Układ SoC wytworzony został w 14nm procesie technologicznym FinFET i będzie współpracował (zgodnie z obowiązującymi normami w przypadku systemu Android Go) z 1 GB pamięci RAM.
Mając na uwadze fakt, że smartfon w ostatnim czasie był także w Geekbench, wiemy, iż pracował pod kontrolą Android 8.1 Oreo (Go edition). Niewykluczone jednak, że po wyjęciu z pudełka będzie na nim zainstalowana nowsza wersja systemu, a zatem Android Pie.
Niewykluczone, że Samsung Galaxy A2 Core zadebiutuje 22 marca tego roku – taka data jest na wyświetlaczu. Model ten z pewnością pojawi się na indyjskim rynku, a także w Republice Południowej Afryki, ponieważ na tamtejszej stronie Samsunga widnieją już strony wsparcia dla tego modelu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Funkcja Circle to Search to bardzo wygodna opcja w Obiektywie Google, z której korzysta wielu…
RPG z otwartym światem został objęty fantastycznym rabatem w wysokości 91%. Dla kupujących oznacza to,…
OPPO Find X8 Ultra może namieszać na rynku flagowców podobnie jak OPPO Find N5. Najmocniejszy…
Sprzedaż smartfonów w Europie nareszcie idzie w górę. Przy okazji możemy zobaczyć, jakie telefony najchętniej…
OnePlus Watch 2R za 580 złotych w promocji to najlepszy smartwatch z WearOS, jaki możesz…
vivo powróciło do Polski, dlatego warto śledzić poczynania tego producenta. Jego najnowszy smartfon vivo V50…