Niektórzy użytkownicy flagowego Samsunga Galaxy S10 skarżą się na zbyt szybkie zużywanie energii baterii, za co ma być odpowiedzialne… trzymanie smartfona w kieszeni. Problem zgłaszany jest głównie w Ameryce, ale dotyczy także innych krajów. Czy jest się czym przejmować?
Kilka dni temu w sieci pojawiły się doniesienia o problemach Galaxy S10 z zarządzaniem energią. Wyposażony w ogniwo o pojemności 3400 mAh sztandardowy smartfon Samsunga ma rozładowywać się w zaledwie jeden dzień przez dziwną przyczynę.
Zgłoszenia nie okazały się jednorazowe i wygląda na to, że obejmują więcej urządzeń w Ameryce i reszcie świata, co wskazano w ankiecie serwisu SamMobile. W czym tkwi problem?
Wszystkiemu winna kieszeń
Użytkownicy donoszą, że po włożeniu smartfona do kieszeni jest on nieustannie wybudzany, za co ma odpowiadać noga oraz błędne działający czujnik zbliżeniowy.
Galaxy S10 nie rozpoznaje, że znajduje się w kieszeni i za każdym razem uruchamia moduł czytnika linii papilarnych, który pociąga za sobą drenaż akumulatora. Sytuacji nie poprawia przypadkowo włączający się aparat, który według niektórych „pokrzywdzonych” potrafi rozpocząć nagrywanie.
W ten sposób bateria flagowca nie jest w stanie działać bez podłączenia do gniazdka więcej niż jeden dzień, co w smartfonie za niemal 4000 złotych nie powinno mieć miejsca.
Co radzi producent?
Co zatem powinni zrobić użytkownicy, oprócz… unikania wkładania Galaxy S10 do kieszeni?
Producent sugeruje wyłączenie usług Always on Display oraz Tap to Wake, która pozwala wybudzić smartfona, stukając w uśpiony ekran. Wydaje się to jednak nie najlepszą poradą, aby w urządzeniu za kilka tysięcy wyłączać przydatne funkcje tylko po to, żeby zapewnić dłuższy niż jeden dzień pracy na baterii.
Samsung musi szybko naprawić błąd, jak również zwrócić uwagę na inne problemy swojej flagowej serii – jednym z ostatnich było wybiórcze działanie rozpoznawania twarzy, które potrafiło odblokować telefon na podstawie płaskiej fotografii wyświetlonej na innym ekranie.
Co najważniejsze, najnowszy kłopot nie objawia się na wszystkich urządzeniach i może być łatwy do rozwiązania, na przykład poprzez aktualizację. Samsung z pewnością prowadzi nad nią pracę, więc gafa szybko zostanie zażegnana.
Więcej informacji o Galaxy S10:
Samsung Galaxy S10, S10+ i S10e oficjalnie! Sprawdźcie, czy warto było na nie czekać
Ceny Samsung Galaxy S10
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.