To nie żart. Gmail, czyli usługa pocztowa Google kończy 15 lat. Twórcy postanowili uczcić ten dzień debiutem funkcji planowania wysłania emaila.
Dokładnie 1 kwietnia 2004 roku gigant z Mountain View wystartował ze swoją usługą pocztową. Początkowo Gmail dostępny był jedynie na zaproszenia, co dawało pierwszym użytkownikom poczucie przynależności do elitarnego grona. To często spotykana metoda na popularyzację danego rozwiązania. W przypadku Gmaila sposób ewidentnie poskutkował.
Dziś z poczty od Google korzysta aż 1,5 mld użytkowników. Firma, z okazji urodzin usługi postanowiła dodać do niej funkcję, o którą użytkownicy prosili od dawna.
Pamiętacie swoje pierwsze chwile z Gmailem? Ja tak i muszę przyznać, że byłem oczarowany prostotą i wygodą nowego dostawcy poczty elektronicznej. Po niezbyt miłych doświadczeniach z kontami email od najpopularniejszych wtedy polskich portali internetowych była to miła odmiana. Odmiana, z którą przygodę kontynuuję po dziś. Jestem zadowolonym użytkownikiem Gmaila i dni takie jak ten, udowadniają mi, że dokonałem słusznego wyboru. Koniec uzewnętrzniania, przejdźmy do konkretów i omówmy pokrótce nową funkcję klienta.
Tom Holman, Senior Product Menager odpowiedzialny za Gmaila poinformował za pośrednictwem bloga Google o nowości, która trafia do usługi pocztowej z okazji 15-lecia jej obecności na rynku. Nie obawiajcie się, nie jest to żart z okazji Prima Aprilis, choć trzeba przyznać, że firma wybrała sobie dość oryginalny termin premiery nowego elementu Gmaila.
Planowanie wysyłki, bo tak brzmi nazwa nowej funkcji usługi, pozwala na wcześniejsze ustalenie konkretnego terminu wysłania sporządzonej wiadomości email. Wiem, dla wielu może być to zwykła drobnostka. Gros dostępnych na rynku rozwiązań oferuje podobne rozwiązania, jednak w Gmailu takiego dotychczas brakowało. Jako użytkownika, cieszy mnie implementacja nowych narzędzi, które w mniejszy lub większym stopniu pomagają mi w wypełnianiu codziennych zadań, zarównano tych prywatnych, jak i służbowych.
https://www.gsmmaniak.pl/982198/google-amp-for-email/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Wciągający FPS – Turbo Overkill kupicie teraz za niecałe 15 zł w jednym z popularnych…
BNP Paribas ostrzega wszystkich swoich klientów. To jedna z tych wiadomości, których nie można zignorować,…
Jeden z najlepszych telefonów 2025 roku doczekał się nie tylko nowej aktualizacji i co za…
POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…
Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…
iQOO Z10x zadebiutował oficjalnie. Ponieważ to bardzo tani telefon, bateria o pojemności 6500 mAh i…