e-parkowanie to usługa realizowana ze środków Unii Europejskiej, której wdrożenie pozwoli na zmniejszenie korków w centrum stolicy. Na tym nie kończą się jednak zalety systemu, którego sercem będzie aplikacja mobilna.
Warszawa jest to piękne miasto, ale poruszanie się po nim autem nie należy do najprzyjemniejszych i na pewno trudno nazwać tę czynność efektywną. Wiecznie zakorkowane ulice i problemy ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego to chleb powszedni mieszkańców i przyjezdnych.
Między innymi, dlatego przeniosłem się do jednej z podwarszawskich miejscowości i stolicę odwiedzam jedynie kilka razy w miesiącu. Niemniej, zawsze, absolutnie zawsze kończy się to frustracją. Problemem są korki, na których tworzenie ma wpływ brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych.
Władze miasta doskonale zdają sobie sprawę z nie najlepszej sytuacji kierujących, dlatego też postanowiono działać. W celu ograniczenia skutków problemu takich jak smog, ludzka frustracja oraz zanieczyszczenie środowiska, powstanie system e-parkowanie.
https://www.gsmmaniak.pl/986346/co-najbardziej-przeszkadza-nam-w-iphoneach/
Stolica otrzymała 17 mln zł dotacji z Unii Europejskiej na wdrożenie i obsługę systemu e-parkowanie w latach 2020–2026. Co ciekawe, systemem będzie objęta nie tylko stolica, ale także Legionowo, Pruszków, Marki, Ząbki oraz Radzymin. Sprawdźmy jak zostaną spożytkowane rzeczone środki pochodzące z dofinansowania na tak zwany Wirtualny Obszar Funkcjonalny. Do rzeczy.
Wprowadzamy rozwiązania smart city, które usprawniają transport w mieście. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy modernizację Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem, który zapewnia płynność i bezpieczeństwo ruchu na stu newralgicznych skrzyżowaniach w całym mieście. Kolejną innowacją będzie e-parkowanie, które realizujemy w ramach Wirtualnego Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego – mówi Robert Soszyński, wiceprezydent stolicy.
Prawie jedną trzecią korków w centrum Warszawy generują auta, których kierowcy próbują znaleźć wolne miejsce parkingowe. To realny i dotkliwy problem, na który odpowiedzią ma być aplikacja e-parkowanie oraz cała infrastruktura z nią współpracująca. System za pomocą zestawu czujników oraz kamer na ulicach miasta wykryje wolne miejsca parkingowe i wyświetli je w aplikacji.
Kierowca poszukujący „miejscówki” zostanie poprowadzony do wybranego miejsca. Mało tego — system przewiduje możliwość dokonania opłaty za parking bezpośrednio w aplikacji. To się nazywa wygoda.
Projekt obejmie aż 30 tysięcy punktów postojowych. Choć wydaje się to wartością wysoką, jeśli weźmiemy pod uwagę cały teren Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN), atrakcyjność rozwiązania nieco maleje. Niemniej, uważam realizację projektu za potrzebną i przyklaskuję przyszłym jego wykonawcom.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…
Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…
Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…
Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…
Wciągająca strategia turowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki wielu graczy. Objęta została bowiem kapitalną promocją,…