LG K50 trafił do sprzedaży w Polsce. Jego cena – teoretycznie – nie jest wysoka, więc mogłoby się wydawać, że ma potencjał na niezłą sprzedaż, zwłaszcza u operatorów. Pech chce, że za podobne pieniądze konkurencja oferuje ciekawsze i często znacznie mocniejsze sprzęty – nawet często krytykowany Samsung.
Już od dłuższego czasu LG nie potrafi mnie przekonać do swoich smartfonów ze średniej półki. Albo są one niezłe, ale zdecydowanie za drogie na start (jak LG Q7), albo są nijakie i nie wyróżniają się na tle konkurencji (jak LG Q60).
Teraz do tego drugiego grona dołączył LG K50, który trafił do sprzedaży w Polsce.
Cena LG K50 w Polsce
Jak już informowaliśmy, LG K50 pojawił się w cennikach abonamentowych Play. Teraz jest on też dostępny także w ofercie bez umowy. Cena LG K50 została ustalona na 899 złotych i dokładnie za te pieniądze powinien być oferowany także w wolnej sprzedaży w autoryzowanych sklepach.
Co dostajemy za te pieniądze?
Specyfikacja LG K50
LG K50 napędzany jest przez SoC MediaTek helio P22 (MT6762). Składa się ona z 8-rdzeniowego procesora Cortex-A53 o taktowaniu 2 GHz. Układ graficzny to PowerVR GE8320, a całość wykonano w nowoczesnym, 12nm procesie technologicznym. Z recenzji Redmi 6 dowiecie się, jaka jest jego wydajność. Producent dorzucił 3 GB RAM.
W 32-gigabajtowej pamięci wbudowanej (+microSD), z czego realnie dostępnych jest 17 GB, użytkownik może przechować m.in. zdjęcia wykonane podwójnym aparatem głównym, w konfiguracji 13 MP (f/2.2) + 2 MP (f/2.4), a także kamerką selfie 13 MP. Tę drugą ukryto we wcięciu w kształcie kropli wody.
Zastosowany ekran ma 6,3 cala i tylko akceptowalną dla tej przekątnej rozdzielczość HD+ (1520×720), przy proporcjach 19:9. Panel wykonano w technologii IPS i zajmuje on niemal 79% frontu urządzenia.
Na wyposażeniu LG K50 mamy jeszcze: akumulator 3500 mAh, Wi-Fi ac (2,4 i 5 GHz), NFC, Bluetooth 5.0, modem LTE cat. 6, microUSB czy złącze jack 3,5 mm, a z ciekawych funkcji wsparcie dla dźwięku przestrzennego DTS-X 3D. Całość pracuje pod kontrolą Androida 9 Pie, a wszystkie podzespoły umieszczono w obudowie o wymiarach 161,3 x 77 x 8,7 mm i wadze 170 gramów, która chwali się metalową ramką i certyfikatem odporności MIL-STD 810G.
Gdy przyjrzałem się cenie i specyfikacji LG K50 doszedłem do wniosku…
… że byłby on świetnym konkurentem dla… Redmi Note 4 z 2017 roku. Oba modele są bardzo wyrównanie, a to chyba niezbyt dobrze świadczy o nowości LG, skoro propozycja Xiaomi ma już dwóch następców. Ba, nawet Samsung potrafi zaoferować ciekawsze urządzenia w tej cenie i mam tu na myśli Galaxy A20e, a to mówi już samo za siebie.
LG K50 musi więc stanieć, by być atrakcyjną opcją.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.