Samsung Galaxy Z Flip oficjalnie. Kolejny składany smartfon Samsung jest już dostępny w polskiej przedsprzedaży. Cena Galaxy Z Flip jest całkiem zaskakująca – mimo swojej niezwykłej konstrukcji, smartfon jest tylko kilka stówek droższy od Galaxy S20 Ultra, ale za to także kilka stówek tańszy od Motoroli RAZR.
Seria Galaxy S20 to nie jedyne nowości, jakie Samsung pokazał na Unpacked 2020. Koreańczycy zaprezentowali też model Samsung Galaxy Z Flip, czyli kolejny po Galaxy Fold składany smartfon w ofercie.
Przedsprzedaż Galaxy Z Flip w Polsce. Znamy cenę
Samsung Galaxy Z Flip jest już dostępny w polskiej przedsprzedaży. Potrwa ona do 20.02, do godziny 23:59 lub do wyczerpania puli urządzeń. Smartfon zamówicie za pośrednictwem sklepu internetowego Samsung, salonów Samsung Brand Store oraz w wybranych salonach sprzedaży niektórych partnerów handlowych producenta – obecnie są to MediaMarkt i RTV EURO AGD.
Polska cena Galaxy Z Flip została ustalona na równe 6600 złotych. To o 600 złotych więcej, niż w przypadku Galaxy S20 Ultra, więc wcale nie tak źle, biorąc pod uwagę niezwykłą konstrukcję urządzenia.
Oczywiście nie chcę nikomu wmówić, że jest tanio, ale np. Galaxy Fold jest droższy aż o 2400 złotych. Tymczasem konkurencyjna Motorola RAZR kosztuje aż 699 złotych więcej, a na papierze mocno odstaje od Galaxy Z Flip.
Jak się składa Galaxy Z Flip?
Wspomniana wcześniej Motorola RAZR to fajny i wyjątkowy smartfon, ale mimo całej sympatii do niej uważam, że Samsung Galaxy Z Flip jest lepszy, gdyż lepiej wyposażony, a do tego tańszy.
Samsung Galaxy Z Flip otrzymał ekran Dynamic AMOLED (21.9:9) Full HD+ o przekątnej 6,7 cala, oczywiście składany na pół. Jest on chroniony przez Ultra Thin Glass (UTG), które jest rzekomo bardzo cienkim, składanym szkłem. W bezpośrednim kontakcie rzeczywiście przypomina ten materiał, ale czym tak naprawdę jest Ultra Thin Glass i jaka jest jego wytrzymałość, dowiemy się w przyszłości.
W swoim składaku Samsung zastosował specjalny zawias Hideaway Hinge, który wspomaga podwójny mechanizm krzywkowy. Został on tak zaprojektowany, by Galaxy Z Flip mógł być otwierany pod różnymi kątami, jak ekran laptopa.
Ciekawym rozwiązaniem jest Tryb Flex. Gdy urządzenie leży w pozycji otwartej, wyświetlacz automatycznie dzieli się na dwa 4-calowe ekrany, dzięki czemu można łatwo wyświetlać obrazy, treści lub filmy w górnej części wyświetlacza, a w dolnej części sterować nimi. Na przykład podczas oglądania treści w serwisie YouTube, wideo znajduje się na górze natomiast wyszukiwarka innych filmów, opisy i formularz pisania komentarzy na dolnym ekranie.
Chyba jedynym słabszym punktem wyposażenia Galaxy Z Flip względem Motoroli RAZR jest zewnętrzny wyświetlacz. Samsung zdecydował się na zastosowanie malutkiego, raptem 1,1-calowy ekraniku, który pozwala podejrzeć tylko podstawowe informacje (datę, godzinę i stan baterii) czy odebrać połączenie.
Samsung Galaxy Z Flip punktuje specyfikacją. Jego sercem jest Qualcomm Snapdragon 855+ z 8 GB RAM i 256 GB pamięci, aparat jest podwójny i występuje w konfiguracji jednostka główna 12 MP (Super Speed Dual Pixel AF, OIS, f/1.8, piksele 1.4μm) + ultraszeroki kąt 12 MP (pole widzenia 123 stopnie), a akumulator ma 3300 mAh. Niby mało, ale przy tak nietypowej konstrukcji więcej się chyba nie dało, a do tego da się go ładować także bezprzewodowo.
Specyfikację Galaxy Z Flip uzupełniają: Android 10 z One UI 2.0, czytnik linii papilarnych na bocznej ramce, LTE Cat.16, Dual SIM (1 eSIM i 1 nano SIM), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.0, ANT+, USB typu C, NFC czy GPS z Galileo i Glonass, a wszystko to zamknięte w obudowie o wadze 179 gramów i wymiarach:
- złożony: 73,6 x 87,4 x 17,3 mm (zawias) – 15,4 mm (łączenie),
- rozłożony: 73,6 x 167,3 x 7,2 mm – 6,9 mm (ekran).
Samsung Galaxy S20 oficjalnie – pierwsze wrażenia i cena w Polsce:
Samsung Galaxy S20 – pierwsze wrażenia. Kosmiczne flagowce czy kosmiczne rozczarowanie?
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.