W sieci pojawił się najnowszy ranking wydajnych smartfonów według AnTuTu, z którego wynika kilka prostych prawd na temat najszybszych procesorów w średniej i flagowej półce. Sprawdź, które telefony są najszybsze na rynku.
Każdy z nas chce posiadać szybkiego smartfona, którego podzespoły w czasie codziennej pracy sprawują się jak w zegarku. Z pomocą przy wyborze wydajnego sprzętu może nam pomóc lipcowe zestawienie najszybszych flagowców i średniaków w AnTuTu.
Najszybsze flagowce w lipcu 2020
Zacznijmy od sztandarowej półki, w której niepodzielnie króluje procesor Snapdragon 865. Naczelna jednostka Qualcomma wygryzła z pierwszej dziesiątki wszystkie inne chipy, dlatego w tabeli nie znajdziemy ani flagowców Huawei, ani smartfonów Samsunga.
W czołówce jest bardzo ciasno, ale najlepszy wynik średni uzyskał OPPO Find X2 Pro, bazujący na 12 GB pamięci RAM w szybkim formacie LPDDR5 i 256 GB miejsca na dane. Rezultat modelu to aż 613 tysięcy punktów.
Dobre osiągi zanotowała tańsza, choć bazująca na tym samym procesorze, wersja Find X2. Zwycięski Snapdragon 865 znalazł się również w kolejnych smartfonach: Redmi K30 Pro Zoom Edition, Xiaomi Mi 10 Pro oraz Vivo iQOO Neo 3. W rankingu nie zabrakło też propozycji od Realme oraz Meizu 17 Pro.
Z tych wszystkich telefonów w Polsce możemy kupić tylko Xiaomi Mi 10 Pro oraz POCO F2 Pro, który jest osłabionym wariantem Redmi K30 Pro Zoom Edition. Jeśli szukacie szybkiego smartfona, zwróćcie na nie swoją uwagę.
Szybkie i tanie smartfony
W sekcji średniaków jest jeszcze ciekawiej, ponieważ królewskim procesorem okazał się MediaTek Dimensity 1000L (wytworzony w procesie 7 nm). To bardzo mocna jednostka, która z pomocą 8 GB RAM wyniosła OPPO Reno 3 na pierwsze miejsce w lipcowym rankingu AnTuTu.
Kolejne dwa miejsca na podium także należą do MediaTeka, który stworzył udany model Dimensity 820 i sprzedał go Xiaomi. Dzięki temu Redmi 10X 5G i Redmi 10X Pro 5G osiągnęły pułap niemal 400 tysięcy punktów w teście.
Ranking jest wypełniony smartfonami Huawei i Honor, ale nie wszystkie z nich to typowe średniaki: wyposażony w Kirina 985 Honor 30 na pewno nim nie jest, podobnie jak Huawei Nova 7 Pro i Nova 7.
Dziesiątkę zamyka Redmi K30 5G Extreme Edition, który pracuje pod kontrolą Snapdragona 768G – dla popularnego Snapdragona 765G nie znalazło się miejsce, co nie oznacza, że jest to słaby procesor.
Polecamy:
Ten smartfon Xiaomi to pogrom dla konkurencji! Znamy datę premiery
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.