Od dziś klienci indywidualni Banku Pocztowego mają już okazję skorzystać nowego rozwiązania – to wyjątkowa biometryczna karta płatnicza z czytnikiem linii papilarnych.
Z końcem 2021 roku Bank Pocztowy jako pierwsza instytucja w Polsce wprowadził do swojej oferty bardzo innowacyjne rozwiązanie – mowa tu o biometrycznej karcie płatniczej z czytnikiem linii papilarnych. Wtedy też nowość trafiła do klientów instytucjonalnych, a w styczniu do małych i średnich przedsiębiorców.
Dziś Bank Pocztowy udostępnia kartę biometryczną również klientom indywidualnym.
Karta biometryczna Banku Pocztowego powstała we współpracy banku z Mastercard oraz firmą Thales. Nowość zatroszczy się przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych codziennych transakcji. Umieszczony w niej czytnik linii papilarnych uniemożliwi osobom trzecim kradzież naszych pieniędzy.
Biometryczna karta płatnicza – o co tu właściwie chodzi?
Jak to wszystko działa? To proste – przed przyłożeniem karty do terminalu należy przyłożyć palec w miejscu czytnika ukrytego w naszej karcie płatniczej. Jeśli odcisk należeć będzie do posiadacza karty, dioda zaświeci się na zielono, a transakcja będzie mogła zostanie zaakceptowana. To skuteczne rozwiązanie chroniące nas przed utratą pieniędzy w momencie zgubienia lub kradzieży karty.
Co ciekawe, Bank Pocztowy zaznacza, że karta nie wymaga ładowania i nigdy się nie rozładuje – rozwiązano to tak, że gadżet pobiera energię z terminala POS podczas wykonywania codziennych transakcji.
Chciałbyś przetestować nowość Banku Pocztowego? Radzę się pospieszyć. To dlatego, że obecnie w ofercie dostępnych jest 950 egzemplarzy kart. Co ważne, pierwszeństwo jej otrzymania będą mieli klienci, którzy posiadają już rachunek w banku.
Karta jest nie tylko niezwykle bezpieczna dzięki biometrii, ale wyposażona również w takie benefity, jak ubezpieczenie zakupów internetowych czy Program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile. Klient może nią wypłacać gotówkę bezpłatnie ze wszystkich bankomatów na świecie. Karta jest dostarczana kurierem, wraz z niewielkim urządzeniem, dzięki któremu Klient może na karcie zarejestrować biometryczny wzorzec odcisków dwóch swoich palców. Karty zabezpieczonej biometrycznie Klient może używać zarówno zbliżeniowo jak i tradycyjnie, nie jest wymagane podanie PINu – co często jest barierą w używaniu kart, a właściciel jest chroniony w przypadku kradzieży czy zgubienia karty.
– tłumaczy Joanna Moskalik – Naczelnik Wydziału Produktów Płatniczych, Depozytowych i Inwestycyjnych.
Przeczytaj również
Blisko połowa Polaków dopłaci nawet 3000 zł, jeśli nowy dom będzie miał szybki internet
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.