mBank wprowadza nowe narzędzie do walki z hakerami. Jeśli jesteś klientem banku i korzystasz z najpopularniejszych serwisów poczty elektronicznej, możesz czuć się bardziej bezpiecznie. Jak to działa?
Ostatnie długie miesiące w sieci upłynęły nam pod hasłem wszelkiej maści ataków hakerskich – cyberprzestępcy podszywają się dosłownie pod wszystko i wszystkich, w tym Netflixa, PGE, InPost czy wszelkie możliwe banki.
Wśród internautów narażonych na ataki są oczywiście również klienci mBanku, czyli jednego z największych i najpopularniejszych tego typu instytucji w Polsce. Z tej okazji mBank prezentuje rozwiązanie, które ma pomóc klientom w weryfikacji wiadomości mailowych.
mBank z oznaczeniem sprawdzonego nadawcy
Maile wysyłane z mBanku do klientów będą od teraz oznaczone jako pochodzące od sprawdzonego nadawcy. Ta nowość obejmie tych klientów, którzy mają konta w serwisach Gmail, Interia, Onet, WP i O2. Oznakowanie będzie widoczne zarówno w oficjalnych aplikacjach mobilnych jak i w przeglądarce.
W Interii mBank oznaczony będzie mianem Bezpiecznego Nadawcy, w Onecie Zaufanego Nadawcy, a w WP i O2 – Zweryfikowanego Nadawcy. W skrzynce Gmail wiadomość od takiego bezpiecznego nadawcy wyświetla się natomiast wraz z jego logotypem.
W dobie rosnącej skali phishingu tzn. podszywania się pod nadawcę wiadomości, kluczowym staje się zastosowanie prostych mechanizmów pozwalających użytkownikom odróżnić wiadomości oszustów od prawdziwych maili z banku. Jestem przekonany, że dzięki mechanizmowi bezpiecznej identyfikacji wizualnej nadawcy, internautom będzie łatwiej odróżnić prawdziwe wiadomości od tych sfałszowanych
– komentuje Jarosław Górski, dyrektor departamentu bezpieczeństwa mBanku.
Jednocześnie mBank zaznacza, że informacja o zweryfikowanym nadawcy nie pojawi się przy wiadomościach reklamowych mBanku, wysłanych na zlecenie firmy przez pośredników w jej imieniu.
Na koniec mBank przypomina też, jak łatwo odróżnić prawdziwego maila od tego wysłanego przez hakera:
- Sprawdź nadawcę i to, czy jego adres znajduje się we właściwej domenie,
- Uważnie czytaj treść – czy nie budzi podejrzeń, jeśli chodzi o formę,
- Zwróć uwagę na polecenia – jeśli ktoś prosi o podanie Twoich danych (PESEL, PIN, numer karty, dane do logowania itd.), możesz mieć pewność, że masz do czynienia z hakerem.
Przeczytaj również
Wielkie podsumowanie 2022: który operator ma najlepszy internet mobilny w Polsce?
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.