Ostatnio w komentarzach do artykułu dotyczącego Sony Ericssona K700i często nawiązywaliście do jego następcy – K750i. Dziś więc czas na krótki wpis poświęcony właśnie jemu. A więc zaczynajmy!
Model ów wprowadzony został do sprzedaży w 2005 roku. Jak na tamte czasy prezentował się fenomenalnie. Posiadał ekran o przekątnej 1.8-cala pracujący w rozdzielczości 220×176 pikseli. Jego procesor charakteryzował sie taktowaniem 110MHz. Nasze dane mogliśmy przechowywać w pamięci o pojemności 34MB rozszerzalnej kartami MS PRO Duo. Ponadto urządzenie to oferowało nam kosmiczny jak na tamte czasy aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapiskeli z autofocusem i diodą doświetlającą. Od samego początku Sony Ericsson K750i cieszył się ogromną popularnością wśród użytkowników (świadczą o tym chociażby Wasze komentarze). Na rynek wprowadzone zostały także jego bliźniacze modele – D750i oraz W800i. Ze względu na ową popularność dość szybko pojawiły się w sieci różne modyfikacje jego software – starowniki aparatu i dźwięku oraz m.in łaty pozwalające na funkcjonowanie telefonu bez karty SIM. Można było wgrać nawet cały soft z W800i do K750i i uzyskać w ten sposób rewelacyjny odtwarzacz Walkman. Ja osobiście triku takiego próbowałem z przeniesieniem firmware z W610i do K550i – telefon działa do dziś i spisuje się świetnie.
Z głównym bohaterem naszego dzisiejszego artykułu miałem natomiast do czynienia jeszcze podczas nauki w liceum, za pośrednictwem mojego znajomego. Wormsy podczas przerw między lekcjami – stare, dobre czasy. Co mogę o nim powiedzieć? Aparat jak na tamte czasy świetny. Z grami także telefon ten nieźle dawał sobie radę. Internet… Kto wtedy o nim myślał? Szczególnie posiadając telefon z – nie oszukujmy się – niezbyt pokaźnych rozmiarów wyświetlaczem. „Sonacz” spełniał swoje podstawowe zadania i to było najważniejsze. Co mnie w nim najbardziej wkurzało? Joystick. Dlatego wybierając swoje urządzenie zdecydowałem się na K550i – którego wspominam bardzo dobrze.
Następcy tego legendarnego modelu? Miedzy innymi równie ciepło wspominany K800i oraz – mało popularny – K850i. Ten drugi cechował się ciekawymi rozwiązaniami technicznymi (m.in. obsługą dwóch rodzajów kart pamięci) oraz doskonałym aparatem, jednakże wielu użytkowników narzekało na jego wysoką awaryjność.
Jak można podsumować Sony Ericssona K750i? Chyba najlepszym zakończeniem jego historii będą Wasze najpiękniejsze wspomnienia związane z tym telefonem. Podzielcie się nimi z nami w komentarzach. 🙂
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.