Modułowy Fairphone 5 pochwalił się mocą obliczeniową! Benchmark Geekbench ujawnił zaplecze wydajnościowe urządzenia, a oto konkretne wyniki.
- Fairphone 5 coraz śmielej pojawia się w przeciekach.
- Smartfon ostatnio zapozował w pełnej krasie!
- Tym razem telefon dostrzegła baza wydajnościowa.
Jak prezentują się możliwości obliczeniowe Fairphone 5?
Prezentują się na średnim poziomie, czyli w przypadku bohatera wpisu całkiem dobrze. Producent nigdy nie ukrywał, że jego smartfony mają zgoła inne zadanie, niż wykręcanie rekordów wydajnościowych.
Założeniem Fairphone od zawsze była łatwość w (samodzielnej) naprawie, modułowość oraz długoletnie wsparcie aktualizacji przy jednoczesnym zachowaniu troski o środowisko.
Na przestrzeni lat udawało się to nadwyraz dobrze, a szczególnie nadmierna dbałość o długoletnie wsparcie jest godna podziwu. W końcu król może być tylko jeden, a Samsung, Apple, Google i inni zostali pozostawieni daleko w tyle…
Przejdźmy jednak do Fairphone 5. Napędzi go ośmiordzeniowy jednostka zbudowana z jednego rdzenia z taktowaniem do 2.71 GHz, trzech rdzeni z prędkością zegara do 2.4 GHz oraz czterech bardziej energooszczędnych rdzeni z częstotliwością do 1.96 Hz.
Szczerze przyznam, że nie do końca jestem pewien, o który procesor chodzi dokładnie. Natomiast wysoce prawdopodobny wydaje się Snapdragon 782G lub jego lekko podrasowana wersja. Z drugiej strony być może zaskoczy nas zupełnie nowy układ?
W każdym razie SoC wykręcił 1131 pkt w teście jednego rdzenia oraz 2985 pkt w teście wielordzeniowym. Wynik jak najbardziej do zaakceptowania, jeżeli mówimy o wydajności średniego segmentu telefonów.
Warto wspomnieć także o obecności Androida 13 oraz 8 GB RAM. Pozostałe podzespoły owiane są tajemnicą, aczkolwiek znamy wygląd modelu! Wyciekł on w zeszłym miesiącu, a szczegóły poniżej.
Wymienna bateria, 5 lat wsparcia i przeźroczysta, modułowa obudowa! Oto Fairphone 5
Ceny Fairphone 5
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.