TikTok wprowadza kolejną nowość w aplikacji, która zabierze nam jeszcze więcej wolnego czasu. Tym razem to czaty grupowe do dzielenia się najlepszymi znaleziskami w aplikacji.
Na TikToku doczekaliśmy się kolejnej nowości, która ma pozwolić w aplikacji nie tylko na czaty ze znajomymi jeden na jeden, ale też czaty grupowe. Jak to wygląda w tej popularnej aplikacji?
Czaty grupowe już w aplikacji TikTok
TikTok dodaje właśnie do aplikacji możliwość utworzenia czatów grupowych, w których znaleźć mogą się nawet 32 osoby. Ma to pozwolić na przesyłanie sobie ciekawych materiałów wideo w większych grupach znajomych.
Aby stworzyć taki czat grupowy, wybieramy w aplikacji zakładkę Skrzynka odbiorcza, wybieramy Czat, a następnie dodajemy znajomych i klikamy opcję Rozpocznij czat grupowy. Aby natomiast dołączyć do czatu grupowego, utworzonego przez naszego znajomego, należy udać się do skrzynki odbiorczej i wybrać zakładkę Przychodzące. Następnie konieczne jest odczytanie zaproszenia od znajomego i potwierdzenie chęci uczestnictwa w grupie.
Narzędzia bezpieczeństwa w aplikacji
Przy wprowadzaniu tej opcji TikTok zwraca uwagę na bezpieczeństwo. Czat grupowy, podobnie jak bezpośrednie wiadomości, nie jest dostępny dla osób w wieku od 13 do 15 lat. Skorzystać z niego mogą tylko użytkownicy w wieku od 16 roku życia.
Co więcej, każdy użytkownik może zostać dodany do czatu grupowego tylko przez swoich znajomych na platformie. Ponadto, w czatach grupowych dostępne będą narzędzia służące do wyciszania i blokowania użytkowników naruszających nasze standardy rozmowy, jak i Zasady społeczności.
Co istotne, jako użytkownicy możemy zablokować na platformie opcję wysyłania do Ciebie wiadomości. Wtedy nikt nie będzie mógł tworzyć z nami czatów grupowych, ani prywatnych.
W ostatnich dniach Unia Europejska wydała ważną decyzję dotyczącą TikToka. W UE aplikacja nie może wynagradzać użytkowników pieniężnie za obejrzenie wideo czy przesłanie go dalej. Według Unii Europejskiej takie działania bardzo negatywnie wpływają na młodych, którzy i tak są już uzależnieni od mediów społecznościowych, a taka opcja dodatkowo ich do tego zachęca. Trudno nie zgodzić się z tą decyzją:
TikTok nie może już płacić użytkownikom w Europie. UE nieugięta
Źródło: TikTok, opracowanie własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.