mObywatel oficjalnie zapowiedział odebranie dostępu do aplikacji pewnej części użytkowników. Ci, którzy nie zdążą zareagować, stracą możliwość korzystania z popularnego narzędzia. Wiemy jednak, co należy zrobić, aby tak się nie stało!
mObywatel to aplikacja, która — nie bójmy się tego powiedzieć — w znaczący sposób ułatwiła życia wielu z nas. Obecnie znajduje się w niej tyle funkcji, że aż ciężko wymienić wszystkie z nich. Jak podkreślają sami twórcy, nie zamierzają się oni na tym zatrzymać i wciąż będą dodawali nowe aktualizacje wraz z kolejnymi usługami. Dla przykładu w ostatnim czasie informowałem was o dodaniu możliwości głosowania na pomysły.
Tym razem jednak przyszła pora na porzucenie wsparcia. Zazwyczaj jest to spowodowane bezpieczeństwem użytkowników i tym, że mała ich część korzysta np. z danego oprogramowania lub systemu. Zgadza się, część osób na dobre pożegna się z aplikacją mObywatel. Kto znajduje się w tym gronie i co można zrobić, aby ostatecznie nie stracić do niego dostępu?
mObywatel zabierze ci dostęp
Zgodnie z oficjalną informacją podaną przez twórców mObywatela, ten nie jest już dostępny na urządzeniach z systemem Android 7 lub niższym. Zmiana ta dotyczy jednak bardzo niewielkiej liczby użytkowników – poniżej jednej dziesiątej procenta wszystkich osób korzystających z aplikacji. Zmiany obowiązują od najnowszej aktualizacji oznaczonej numerem 4.46. Ci, którzy posiadają nowsze systemy, nie muszą się oczywiście niczego obawiać.
Decyzję o wycofaniu wsparcia dla Androida 7 uzasadniono przede wszystkim względami bezpieczeństwa. System ten nie jest już wspierany przez producenta, co oznacza brak aktualnych zabezpieczeń. Pozbycie się wsparcia dla starszych wersji Androida pozwala także lepiej wykorzystać zasoby zespołu programistów, który może teraz skoncentrować się na rozwoju i optymalizacji aplikacji dla nowszych systemów.
Mam Androida 7 i zainstalowanego mObywatela – co dalej?
Jeśli na swoim urządzeniu korzystasz ze starszych wersji systemu operacyjnego, zachęcamy do jego aktualizacji. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na możliwość korzystania z naszej aplikacji (mObywatel to nie jedyna aplikacja, która nie jest już dostępna na urządzeniach z systemem Android starszym niż 8), ale przede wszystkim na poziom bezpieczeństwa Twojego urządzenia i optymalizację jego pracy. – czytamy w komunikacie mObywatela.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.