Rządowa aplikacja mObywatel wzbogaca się o kolejne istotne nowości. Te tym razem dotyczą uproszonego logowania do aplikacji, a także modułu związanego z jakością powietrza w naszym kraju. Teraz jeszcze łatwiej sprawdzisz, czy warto w ogóle wychodzić z domu.
mObywatel to rządowa aplikacja, która od dawna cieszy się popularnością wśród Polaków – a to ze względu na takie użyteczne funkcje, jak cyfrowy dowód osobisty czy cyfrowe prawo jazdy. To najpopularniejsze dostępne tak dokumenty dzięki którym z domu możemy wyjść tylko ze smartfonem, ale innych udanych funkcji także nie brakuje. Stale pojawiają się także nowe udogodnienia.
Łatwiejsze logowanie w aplikacji mObywatel
Dziś rządowa aplikacja chwali się ułatwieniami związanymi z logowaniem. Odświeżono wygląd ekranów początkowych oraz uproszczono i skrócono komunikaty. Jakich zmian możemy się spodziewać przy kolejnym otwarciu aplikacji?
Na stronie gov.pl czytamy, że oprawa graficzna mObywatela zyskała lżejszą kolorystykę, a do tego wprowadzono bardziej nowoczesną i oszczędną estetykę elementów nawigacyjnych i ilustracji. To ma sprawić, że logowanie będzie wygodniejsze, a do tego przyjemniejsze dla oka.
Jakość powietrza. Wybrany punkt na ekranie głównym aplikacji
Kolejna nowość w mObywatelu bardzo przyda się w Polsce – dotyczy bowiem jakości powietrza, która jak wiadomo w naszym kraju nie jest najlepsza. W usłudze Jakość powietrza wprowadzona została teraz możliwość wybrania punktu pomiarowego, którego dane będą widoczne na pulpicie aplikacji.
mObywatel rośnie jak na drożdżach. Kolejna potrzebna nowość już jest
Spośród zapisanych punktów użytkownik może wskazać ten, który pojawi się na jego ekranie głównym w aplikacji. Dzięki temu zawsze będzie mógł uzyskać szybki podgląd stanu powietrza w Twojej okolicy. Wskazany punkt można usuwać, dodawać i zmieniać nieograniczoną ilość razy.
W aplikacji mObywatel czeka na nas także dużo funkcji związanych z naszym bezpieczeństwem w sieci. Za pomocą odpowiedniego modułu Bezpiecznie w sieci możemy tam zgłaszać incydenty w internecie. Jest też odpowiednia zakładka do raportowania szkodliwych treści dotyczących dzieci:
Źródło: gov.pl, opracowanie własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.