Nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez telefonu komórkowego. Uważają, że można zapomnieć kluczy, laptopa, odtwarzacza muzyki, ale nie komórki. Jak wykazał sondaż sponsorowany przez Nortel Networks, takich ludzi jest 38%. Grupie respondentów zadano pytanie, co wzięliby z domu, gdyby musieli go opuścić na 24 godziny. Komórka zyskała zdecydowanie najwięcej wskazań. Wyprzedziła nawet portfel – bez niego z domu nie wyszłoby 30% badanych. Wygląda na to, że większość z nas boi się rozstania z komórką.
Sondaż miał także odpowiedzieć na pytanie, ile osób można określić jako „hiperpołączonych”. Są to osoby, które używają co najmniej 7 urządzeń w pracy i w domu, np. laptopy, PDA i telefony komórkowe. Oprócz tego „hiperpołączony” powinien używać minimum 9 aplikacji, do których zaliczane są: komunikatory internetowe IM , e-maile oraz portale społecznościowe (jak Facebook).
Okazało się, że 16% z badanych spełnia tak sformułowane kryteria. Najwięcej w Chinach oraz USA, zaś najmniej w Kanadzie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 16% to niewiele, ale do „hiperpołączonych”, należy dodać także osoby, które używają minimum 4 urządzeń i aplikacji – tych jest aż 36%.
W ciągu najbliższych 5 lat liczba „hiperpołączonych” ma wzrosnąć do 40%. Jeśli faktycznie taki trend zaistnieje, przyszłość firm takich jak Nortel Networks rysuje się w różowych barwach. Bez technologii sieciowych i przenośnego sprzętu, trudno będzie „hiperpołączonym” w ogóle wyjść z domu.
źródło: mobilecrunch
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.