Na konferencji 5G World Nokia jako pierwsza firma na świecie zademonstrowała sieć 5G działającą na komercyjnych platformach.
Już wkrótce możemy spodziewać się Internetu 40 razy szybszego od LTE. Teraz Nokia prezentuje kolejne innowacje. Po premierze pierwszej w branży gotowej do użycia sieci 5G w technologii AirScale Radio Access, która miała miejsce w lutym, Nokia zaprezentowała AirScale z użyciem technologii Cloud Packet Core, uruchomioną na platformie centrum danych Nokia AirFrame, stanowiącej bazę architektury komercyjnej sieci 5G. Poprzez prezentację produktów i technologii oraz sesje programowe Nokia tłumaczy, w jaki sposób przyspiesza rozwój i standaryzację 5G wraz z dostarczaniem operatorom narzędzi technologicznych pozwalających im na przygotowanie i wykorzystanie pełnego potencjału swoich sieci.
Oczekuje się, że do 2020 roku uruchomione zostaną wszystkie usługi 5G, pozwalając na niespotykane dotąd poziomy zasięgu i przepustowości oraz wzrost prędkości, poprawę efektywności energetycznej i redukcję latencji. Według szacunków Bell Labs Consulting sieci 5G zapewnią powszechny dostęp ok. 46 miliardom połączonych urządzeń, zaspokajając przy tym potrzeby użytkowników i aplikacji zarówno w rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej, w obszarach zastosowania takich, jak autonomiczne samochody, automatyka przemysłowa i zdalne roboty, inteligentne miasta czy osobista opieka zdrowotna.
Nokia Bell Labs przedstawiły też nową koncepcję Network Slicing, która będzie tworzyć i automatycznie mapować możliwości warstw sieci – radiowych, transportu oraz szkieletowych, a także aplikacji, ujmując je w formę dyskretnych „plastrów” sieci. Dzięki wykorzystaniu orkiestracji chmury, nowe usługi mogą być natychmiast przygotowane i uruchomione aby zaspokoić specyficzne i zróżnicowane zapotrzebowanie każdego użytkownika i aplikacji, takie jak wsparcie o niskiej latencji pozwalające na pełną kontrolę maszyn w fabryce, czy ekstremalnie szybkie łącza szerokopasmowe dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.
Najnowsze osiągnięcia Nokii podkreślają istotę zwiększonych wysiłków badawczych i rozwojowych skupionych wokół 5G, a także skalę możliwości działu R&D zatrudniającego ponad 40 000 naukowców i inżynierów na całym świecie.
źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.