W Polsce startuje Android Pay – usługa, dzięki której klienci wybranych banków będą mogli płacić za zakupy smartfonami z systemem operacyjnym Android. Sprawdź, co warto wiedzieć o mobilnych płatnościach Google.
Polska jest dopiero drugim europejskim rynkiem, na którym Google wprowadziło usługę Android Pay – gigant zauważył bowiem dużą popularność płatności zbliżeniowych w naszym kraju. Usługa wystartowała dzisiaj (tj. 17.11.2016) i jak na razie mogą z niej korzystać klienci następujących banków:
- Bank Zachodni WBK,
- Alior Bank,
- T-Mobile Usługi Bankowe.
Do powyższej listy już wkrótce ma dołączyć mBank, a Google zapowiada rozszerzenie współpracy o kolejnych graczy w przyszłości.
Jak korzystać z Android Pay?
Android Pay działa ze wszystkimi terminalami, które obsługują płatności zbliżeniowe. Aby skorzystać z usługi, należy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play i dodać w niej swoje karty płatnicze (ręcznie bądź wykonując ich zdjęcie). Warto pamiętać, że obsługiwane są karty Mastercard i Visa.
Płatności dokonuje się poprzez wybudzenie urządzenia (nie działają one przy zablokowanym ekranie) i przyłożenie go do terminalu. Każdą transakcję powyżej 50 złotych trzeba potwierdzić kodem PIN.
Jakie smartfony/tablety obsługują Android Pay?
Android Pay wymaga smartfona bądź tabletu z systemem Android 4.4 KitKat lub nowszym. Urządzenie musi być również wyposażone w moduł NFC. Musicie pamiętać, że Google nie toleruje w swojej usłudze sprzętów pracujących na nieoficjalnym oprogramowaniu bądź zrootowanych.
Gdzie płacić przy pomocy Android Pay?
Dzięki Android Pay możesz płacić zbliżeniowo swoim smartfonem w największych sieciach sprzedaży, takich jak Carrefour, kawiarniach (np. Costa Coffe) czy sklepach Rossmann; punktów sprzedaży jest łącznie ponad 400 tys. Już wkrótce płatności te będą możliwe w aplikacjach, takich jak Allegro, Ceneo, iTaxi oraz Uber.
Czy Android Pay jest bezpieczne?
Google zapewnia, że usługa Android Pay jest bezpieczna dzięki procesowi tokenizacji, a prawdziwy numer karty nie jest udostępniany sklepowi.
Źródło: Google
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.