Nie musisz już korzystać z karty kredytowej, by kupować aplikacje i gry w sklepach Windows, Windows Phone i Xbox Games. Microsoft wprowadził do sprzedaży karty prepaidowe – mamy przy tym do czynienia z jedną, wspólną walutą do wszystkich trzech sklepów.
W stacjonarnych i internetowych sklepach związanych z RTV, AGD i komputerami znajdziecie karty upominkowe, które osoba obdarowana może wykorzystać na zakup aplikacji w sklepach Windows, Windows Phone i sklepach Xbox. Jak to działa? Karta zasila uniwersalne konto Microsoft Accout. W ten sposób użytkownicy otrzymają pewne zasoby pieniężne; wydawanie ich nie wymaga osobnego logowania do każdego z trzech sklepów. Wystarczy zalogować się raz i korzystać z jednego, wspólnego salda.
Chroń swoje pieniądze i zadbaj o wygodę
Wprowadzenie kart prepaidowych gwarantuje nam dwie rzeczy: wygodę i bezpieczeństwo. Unikniemy bowiem w ten sposób podawania numeru karty kredytowej, nie narażając się na niepotrzebne wydatki i automatyczne pobieranie środków z konta. Wystarczy przywołać tu kilka popularnych sytuacji, gdzie dzieci bezwiednie kupowały i instalowały zupełnie zbędne programy.
Druga rzecz – niektórzy nie mają (z takich czy innych przyczyn) kart, którymi da się płacić w sieci. Tutaj również metoda przedpłaty ma zastosowanie – a przy tym mamy dokładny wgląd w środki, jakie przeznaczamy na zakupy.
Korzystanie z uniwersalnej waluty Microsoftu jest dość proste. Na sprzęcie z zainstalowanym Windowsem 8 lub 8.1 wystarczy wejść do sklepu Windows, przejść do zakładki Moje konto i – w oknie umiejscowionym na ekranie głównym – wpisać kod z naszej karty upominkowej. Chwilę później pojawi się notyfikacja i przyznanych środkach. Podobna zasada obowiązuje na smartfonach z Windows Phone, gdzie kod wpisuje się w zakładce Portfel. Na konsolach Xbox, z kolei, przy każdym zakupie gry system zapyta o to, w jaki sposób chcemy wynagrodzić twórców aplikacji. Zasoby można też przelać wcześniej, przez zalogowanie na koncie Xbox Live.
Microsoft rozwija swój ekosystem
W związku z rozwojem i Windows Phone’a, i sklepu stacjonarnego Windows, taki ruch nie powinien nikogo dziwić. Obydwa systemu są w naszym kraju dość popularne; i nawet mimo tego, że ilość aplikacji na Windows Phone (200 tys.) nie jest porównywalna do portfolio Androida, firmie z Redmond wypada pogratulować ciekawego i praktycznego rozwiązania. My już przestawiliśmy się na nową walutę – decyzji nie żałujemy.
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.