Choć w maju zestawienia nie było, uznałem, że już najwyższa pora, aby znowu opisać najnowsze aplikacje jakie w ostatnim czasie pojawiły się w Cydii. Zobaczcie, co nowego przygotowali dla nas deweloperzy.
Gauss – więcej przezroczystości w Muzyce
Jeżeli nie odpowiada ci to, że w aplikacji Muzyka jest tyle bieli, możesz skorzystać z opcji odwrócenia kolorów w ustawieniach Dostępności (co odwróci je w całym systemie) lub zainstalować aplikację Gauss. Jej zadaniem jest zamiana wszechobecnej bieli na szeroko rozumianą przezroczystość. Po jej zainstalowaniu wszelakie zakamarki aplikacji Muzyka będą przezroczyste, a tłem będzie rozmyta okładka albumu, z którego odtwarzany jest utwór.
Cena: 0,99 dolara, repo: BigBoss.
No Voice Control – wyłączenie Voice Control
W tych nowszych iPhone’ach przytrzymanie home’a powoduje wywołanie Siri. Gdy Siri jest wyłączona – aktywowany jest mechanizm Voice Control. To może być bardzo denerwujące, szczególnie jeżeli komuś zdarza się home’a przytrzymywać. Dlatego aby pozbawić iOS-a wywoływania Voice Control, wystarczy zainstalować No Voice Control.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
AquaBoard – ekran główny jako tafla wody
Jeżeli efekt paralaksy na ekranie głównym jest dla ciebie niewystarczający, być może AquaBoard okaże się być w sam raz. Instalując to narzędzie sprawisz, że każdorazowe dotknięcie ekranu głównego (lub blokady) wywoła efekt zbliżony do poruszenia tafli wody. Wygląda bardzo efektownie, ale znacznie obniża żywotność baterii.
Cena: 2,99 dolara, repo: BigBoss.
NoScrollWhenNewMessage – wyłączenie automatycznego przewijana wiadomości
Gdy w trakcie przeglądania wątku rozmów z wybranym kontaktem otrzymasz od niego wiadomość, system automatycznie przewinie widok na sam dół, abyś mógł zobaczyć najnowszego SMS-a lub wiadomość iMessage. Takie zachowanie pewnie zastosowano po to, aby nam uprzyjemnić korzystanie z iOS-a, ale tak naprawdę bardziej ono przeszkadza niż pomaga. Dlatego aby się go pozbyć, wystarczy zianstalować NoScrollWhenNewMessage.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Combination Lock – odblokowywanie iOS-a jak sejf
O tej aplikacji pisałem na początku maja. Jeśli znudził ci się standardowy sposób odblokowywania iPhone’a lub iPada, możesz zaopatrzyć się w Combination Lock – narzędzie, które pozwoli odblokowywać urządzenie niczym sejf.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
PhotoSize – wyświetlanie wielkości zdjęć przy zaznaczaniu
Nie wiem jak Wy, ale mnie często zdarza się wysyłać zdjęcia mailem, a w takich sytuacjach waga tych zdjęć jest bardzo istotna. Jeżeli więc chciałbyś móc szybko uzyskiwać informację na temat tego, ile zajmują wybrane przez ciebie zdjęcia, wystarczy, że zainstalujesz narzędzie PhotoSize.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
NoBanner – ukryte powiadomienia w trakcie oglądania wideo
Choć iOS oferuje szeroki pakiet ustawień dotyczących powiadomień, to i tak znalazłyby się elementy, które wypadałoby jeszcze w nim wprowadzić. Jednym z nich jest inteligentne ukrywanie bannerów powiadomień w trakcie oglądania filmików, ponieważ najzwyczajniej w świecie jest to rozpraszająca. Niestety, iOS domyślnie takiej funkcji nie oferuje, ale można ją uzyskać instalując narzędzie NoBanner. Po jego zainstalowaniu, gdy jakaś aplikacja zechce cię o czymś powiadomić, pojawi się jedynie wibracja – plakietka czy banner zostaną ukryte.
Cena: 1 dolar, repo: BigBoss.
RippleBoard – animacja towarzysząca uruchamianiu aplikacji
Kolejnym sposobem na ożywienie ekranu głównego iOS-a może być zainstalowanie RippleBoard. Narzędzie to sprawia, że, przede wszystkim, ikony zostają zaokrąglone, a gdy postanowisz nacisnąć którąś z nich, po ekranie rozlegnie się ładna poświata w kolorze ikony. W ustawieniach dodatku możesz określić natężenie poświaty czy zaokrąglanie ikon.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
ColorBanners – zarządzanie kolorem bannerów z powiadomieniami
Znowu w temacie estetyzacji iOS-a – ColorBanners. Jak sama nazwa sugeruje, dodatek ten umożliwia określenie dowolnego koloru, jakim pokryte będą bannery z pojawiającymi się u góry powiadomieniami. Do wyboru są kolory jednolite oraz gradientowe. Dodatkowo można określić przezroczystość bannerów, aby np. ustawiony żółty kolor nie raził odpowiednio po oczach.
Cena: 0,99 dolara, repo: BigBoss.
PlayingLabel – informacja o odtwarzaczu muzyki w centrum sterowania
Być może już zauważyłeś, że w centrum sterowania, gdy jest odtwarzana muzyka, nie ma nigdzie informacji o tym, jaki odtwarzacz jest za to odpowiedzialny. Może to być kłopotliwe, zwłaszcza kiedy wydaje się, że muzyka leci z aplikacji X, a ty uruchamiasz aplikację Y. Dlatego aby zapobiec takim pomyłkom, powstało narzędzie PlayingLabel, które dodaje informację o odtwarzaczu po prawej stronie nazwy utworu w centrum sterowania.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
No Cloud Tabs – wyłączenie synchronizacji zakładek Safari
Jednym z nieodzownych elementów funkcji Handoff (pozwalającej wygodnie przenosić pracę z iOS-a na OS X i odwrotnie) jest synchronizowanie zakładek przeglądarki Safari. Jeżeli nie chcesz, aby np. zakładki z przeglądarki na MacBooku były wyświetlane w iPhonie lub w iPadzie, zainstaluj narzędzie No Cloud Tabs. Dzięki temu nie będziesz musiał rezygnować całkowicie z Handoff, a jedynie pozbędziesz się kłopotliwej funkcjonalności.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Aeuria LS – zegar głównym elementem ekranu blokady
Aeuria LS jest narzędziem, które dopieszcza zegar wyświetlany na ekranie blokady. Dzięki Aeurii możesz ustawić, aby na środku wspomnianego ekranu widoczny był zegar analogowy, cyfrowy lub po prostu tekstowy (cyfry opisane są w języku angielskim). W ustawieniach dodatku szczegółowo określisz wygląd zegarka – zdefiniujesz jego czcionkę, koloryt czy dodasz efekt przezroczystości.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Vibratekeyboards8 – wibracje podczas używania klawiatury
Chcąc wyposażyć klawiaturę iOS-a w znane z Androida wibrację, w wystarczy zainstalować z Cydii narzędzie Haptic Pro. Dodatek ten nie obsługuje klawiatur firm trzecich, ale tutaj z pomocą przychodzi Vibratekeyboards8. Chcąc więc, aby naciskaniu klawiszy na zewnętrznej klawiaturze iOS-a towarzyszyły wibracje, zainstaluj Vibratekeyboards8. Dodatek współpracuje z większością popularnych w App Store klawiatur.
Cena: 1,5 dolara, repo: BigBoss.
SafariWallSetter – łatwe ustawianie obrazków z Safari jako tapeta
Ile razy specjalnie uruchamiałeś Safari, aby znaleźć jakąś dobrą tapetę dla swojego iUrządzenia, a potem musiałeś szukać za zapisaną grafiką w galerii, aby osiągnąć zamierzony cel? Koniec z tym. Zainstaluj SafariWallSetter, aby móc ustawiać grafikę z Safari jako tapetę bez potrzeby zamykania przeglądarki – wystarczy przytrzymać palec na grafice i wybrać odpowiednią opcję.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
iPicar – sprytne ukrywanie wybranych wiadomości
Aplikacja iPicar wprowadza bardzo ciekawy mechanizm do iOS-a. Pozwala ona określić dodatkowy kod odblokowujący, którego użycie sprawi, że w aplikacji Wiadomości wybrane wątki rozmów będą poukrywane. Gdy więc ktoś zechce „pobawić” się telefonem, a przy tym nie chcesz aby odniósł wrażenie, że coś przed nim ukrywasz, zainstalowanie iPicara będzie jak najbardziej uzasadnione.
Cena: 1,99 dolara, repo: BigBoss.
PullBulletin – wygodne czyszczenie listy powiadomień
Z powiadomieniami zawsze jest problem – nie ma sposobu umożliwiającego szybkie wyczyszczenie panelu powiadomień, ale wraz z instalacją PullBulletin może się to zmienić. Dodatek ten wprowadza nową funkcjonalność, dzięki której, aby usunąć wszystkie powiadomienia naraz, wystarczy zsunąć ich ekran całkowicie w dół. Działa to w stylu funkcji pull to refresh w Safari.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Poprzednie zestawienia
A jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z poprzednimi zestawieniami aplikacji z Cydii, to możecie skorzystać z poniższych odnośników aby nadrobić stratę.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.