Powrót do szkoły to – niezależnie od tego, czy uczęszcza się do liceum, czy do podstawówki – ciężki okres w życiu każdego młodego człowieka. My postaramy się nieco ułatwić i uprzyjemnić proces konfrontacji z wiedzą, przedstawiając 10 przydatnych aplikacji ułatwiających naukę.
Nie chce Ci się czytać? To obejrzyj wideo
Quick TimeTable
Trudno zacząć inaczej takie zestawienie, niż od podręcznego, mobilnego planu lekcji, bez którego nie może obejść się żaden uczeń. Quick TimeTable to bardzo prosta aplikacja, w której bez większych problemów możemy wklepać dowolną ilość przedmiotów, określić długość przerw pomiędzy zajęciami, a wszystko to możemy wyróżnić odpowiednimi kolorami oraz komentarzami na temat zadań domowych czy też nauczyciela prowadzącego dany przedmiot. Uwierzcie, że taki plan lekcji jest naprawdę przejrzysty, a przy tym możliwy do modyfikacji w każdej chwili za pomocą kilku szybkich ruchów. Prosto, poręcznie i naprawdę przyjemnie.
Pobierz Quick TimeTable z serwisu Google Play > > >
Pobierz Quick TimeTable z serwisu App Store > > >
Wielojęzyczny słownik polski
W szkołach jednymi z najważniejszych przedmiotów są języki – czy to angielski, francuski, czy też może niemiecki. W kryzysowych sytuacjach, gdy nagle zapominamy danego słówka, warto zaopatrzyć się mobilny słownik wielojęzyczny, który w mig pozwoli nam na wyszukanie odpowiedniego słówka w jednym z kilkudziesięciu języków, od angielskiego do chociażby albańskiego. Każdy z wyrazów jest opatrzony wieloma definicjami słów oraz ich odmianami, co sprawia, iż możemy z niego korzystać także w sytuacji sporych gramatycznych zawiłości, jakie napotykamy chociażby podczas pisania wypracowań. Jego ogromnym atutem jest fakt, iż może on działać także w trybie offline co oznacza, że możemy z niego korzystać nawet bez aktywnego połączenia z internetem czy też siecią. Bogata baza wyrazów, szybkość działania – czego chcieć więcej?
Pobierz Wielojęzyczny słownik polski z serwisu Google Play > > >
Dziennik Ocen
Informowanie rodziców o ocenach to chyba najmniej ulubione zajęcie uczniów – każdy jednak zgodzi się, iż lepiej informować na bieżąco, niż zasypywać ich informacjami o słabych stopniach tuż przed wywiadówką. W utrzymaniu regularności pomoże nam Dziennik Ocen – bardzo prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwi nam wpisywanie ocen cząstkowych oraz końcowych z poszczególnych przedmiotów, a następnie – przykładowo – wyliczenie średniej arytmetycznej przydającej się często w sytuacji, w której polemizujemy z nauczycielem na temat noty końcowej z danego przedmiotu. Program, nawiasem mówiąc, przyda się również studentom skrupulatnie wyliczającym potrzebne do zaliczenia przedmiotu punkty ECTS, a dodatkowo aplikacja umożliwia wyliczenie średniej ważonej.
Pobierz Dziennik Ocen z serwisu Google Play > > >
Pobierz Dziennik Ocen z serwisu App Store > > >
Dajspisac.pl
Odrabianie zadań domowych to dla wielu z uczniów bardzo przygnębiająca i wręcz nieznośna czynność. Dlatego też, zamiast obarczać się ślęczeniem nad książkami, warto skorzystać z możliwości dzisiejszych portali internetowych, które umożliwiają szybkie spisanie zadań z sieci. Jednym z nich jest DajSpisać.pl działający w bardzo prosty sposób. Najpierw wybieramy książki, z któych pochodzą dane zadania, a następnie zyskujemy dostęp do ich rozwiązań, stworzonych przez innych użytkowników. Co więcej, sa one również oceniane także przez innych korzystających z serwisu, możemy więc zatem łatwo odsiać najlepsze, poprawne rozwiązania od całej masy nielogicznych lub błędnych. Pamiętajcie jednak, że korzystanie z tego typu możliwości powinno istnieć w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem!
Pobierz Dajspisac.pl z serwisu Google Play > > >
FiiNote
Czy jest na sali uczeń, który nie robi notatek? No właśnie – bez nich przygotowanie do sprawdzianu czy kartkówki to naprawdę szalenie trudne zadanie. W ich tworzeniu warto korzystać z pomocy aplikacji mobilnych, a w szczególności niepozornej FiiNote, która daje nam możliwości podobne do tradycyjnego zeszytu. Możemy tutaj bowiem pisać w każdym odpowiadającym nam miejscu, zmienić kolor czcionki, podkreślić wyrazy czy obrócić je w dowolnym kierunku. To nie koniec – możemy tutaj bowiem zapisywać całe katalogi złożone z kilkunastu stron, jak również przekładać poszczególne pozycje w wybranym przez siebie porządku i kolejności. A wszystko po to, by korzystanie z wirtualnych notatek było bardzo łatwe i bezproblemowe.
Pobierz FiiNote z serwisu Google Play > > >
Streszczenia Lektur
Choć wiele lektur szkolnych jest naprawdę ciekawych i są to tytuły, które po prostu wypada znać, to niektóre nowele, zwłaszcza sprzed kilku epok, wywołują u uczniów nieustanny ból głowy czy zębów. By nie męczyć się z każdą kolejną pozycją, warto skorzystać z aplikacji Streszczenia Lektur, która daje nam dostęp do bazy ponad stu opisów wydarzeń w każdym z nich, a to nie wszystko – do wielu lektur znajdziemy bowiem także charakterystyki postaci czy też plany wydarzeń, które ułatwią przygotowania do klasówki z wybranej książki. Co więcej, dzięki odpowiednim narzędziom pozwalającym na szybkie skopiowanie tekstu, opisy możemy także wysłać będącym w potrzebie kolegom. Nie namawiamy do złego, ale umówmy się – czasami po prostu trzeba skorzystać z takiej pomocy, nawet po przeczytanej książce.
Pobierz Streszczenia Lektur z serwisu Google Play > > >
Wikipedia
Hasło „Skąd to przepisałeś? Z Wikipedii?” jest znane chyba wszystkim uczniom, ale raczej trudno nie korzystać z tej ogromnej skarbnicy wiedzy, jaką jest ten portal. Ta encyklopedia tworzona przez pasjonatów z całego świata to zbiór odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, które możemy odkryć także poprzez aplikację mobilną, zawierającą wszystkie funkcjonalności, jaka posiada pełna wersja tej niesamowicie popularnej strony. Szata graficzna jest przejrzysta, a podpowiedzi oferowane przez program pozwalają na bardzo łatwe dotarcie do właściwej informacji także dzięki zastosowaniu miniaturki tuż przy wyświetlanej, rozwijalnej liście wskazówek. Choć czasami dane zamieszczone w Wikipedii nie są zbyt precyzyjne, to zdecydowanie warto z niej korzystać.
Pobierz Wikipedia z serwisu Google Play > > >
Pobierz Wikipedia z serwisu App Store > > >
Office Lens
Brak Wam skanera, za pomocą którego moglibyście szybko skopiować notatki od kolegów? A może nie chcecie wydawać majątku na ksero? Office Lens to doskonałe rozwiązanie, bowiem program autorstwa Microsoftu to tak naprawdę kieszonkowy skaner, który działa bardzo prosto – naszym zadaniem jest zrobienie zdjęcia wybranego dokumentu, a program samodzielnie poprawi i oczyście zdjęcie tak, by możliwe było korzystanie z niego jak z wirtualnego skanu. Dodatkowo możemy je również samodzielnie wykadrować, zostawiając tylko interesujące nas informacje, czy też skatalogować jako dokument, tablicę lub też zdjęcie. Oczywiście możliwe jest także zapisanie pliku w kilku różnych formatach, a cały ten proces przebiega naprawdę szybko i bezboleśnie!
Pobierz Office Lens z serwisu Google Play > > >
Pobierz Office Lens z serwisu App Store > > >
MobiCalc Calculator
Dobry matematyk bez dobrego kalkulatora to jak informatyk bez sprawnego komputera, dlatego też warto mieć w zanadrzu program, który pod wieloma względami mocno zostawia z tyłu całą masę różnorodnych, klasycznych kalkulatorów. MobiCalc Calculator to bardzo ciekawy i prosty w obsłudze program, który daje nam dostęp nie tylko do całego zestawu podstawowych wyliczeń, ale również pozwala na wyliczenie funkcji czy całek, które nierzadko są zmorą wielu uczniów. Dodatkowo poszczególne działania czy też wyniki możemy zapisać czy też możliwe staje się ustawienie priorytetu poszczególnych działań w taki sposób, by było to odpowiednie dla prowadzonych przez nas obliczeń. Dodatkowo możemy także zmienić siatkę liczb na binarną i heksagonalną, co przyda się zwłaszcza wspomnianym już wziętym informatykom.
Pobierz MobiCalc Calculator z serwisu Google Play > > >
Słownik ortograficzny polski
Ostatnim w naszym zestawieniu jest mobilny słownik ortograficzny – któż bowiem nie popełnia błędów podczas pisania, czy to w pośpiechu, czy też po prostu z powodu nieznajomości zasad ortografii. Ten prosty program da nam możliwość skorzystania z bogatej bazy słów, które bardzo często są przekręcane lub niepoprawnie pisane – podczas wklepywania danego hasła do bazy program wyświetla nam słowo, które jest już napisane bezbłędnie. Co ważne – program działa także w trybie offline, co umożliwia skorzystanie z niego w praktycznie każdym miejscu i o każdym czasie. Prosta szata graficzna oraz nieskomplikowana obsługa sprawia z kolei, iż jest to dobry wybór zarówno dla młodszego ucznia podstawówki, jak i gimnazjalisty czy licealisty.
Pobierz Słownik ortograficzny polski z serwisu Google Play > > >
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.