Samsung Galaxy Note 9 w tym roku przyniesie nam nie tylko ulepszony rysik S-Pen, ale również asystenta Bixby w wersji 2.0. Pytanie tylko czy Koreańczycy sprawią, że ktoś zacznie z niego w końcu korzystać?
Samsung Galaxy Note 9 to smartfon, który zostanie najpewniej zaprezentowany na jesień tego roku – zgodnie z harmonogramem Koreańczyków, który obowiązuje już od kilku dobrych lat. Tak jak i w linii Galaxy, w nowym Notesie zobaczymy przycisk do uruchomienia asystenta Bixby w wersji 2.0. Samsungz daje się naprawdę mocno rozwijać swojego wirtualnego asystenta, jednak użytkownicy raczej omijają tę funkcję lub na nią narzekają. Co musiałby zrobić więc producent, abyście zaczęli z niej korzystać?
Koreańczycy chcą poszerzyć możliwości asystenta Bixby tak, aby współpracował on z większą ilością sprzętów. Bixby 2.0 ma być tego świadectwem – Samsung chwali się, że do tej pory zgłosiło się ponad 800 firm, które będą chciało zaoferować swoje możliwości w ramach samego asystenta. Bixby 2.0 ma łączyć się także z telewizorami, pralkami, komputerami i inną elektroniką, aby trzymać dla nas wszystkie informacje w jednym miejscu i pozwalać zarządzać nimi w bardzo łatwy, intuicyjny sposób. Inteligentny asystent będzie poznawał nasze preferencje, co do multimediów, filmów, muzyki, jedzenia oraz wielu innych rzeczy, które robimy i kupujemy na co dzień. Przerażające? Tak, jak dla mnie powoli tak. Z drugiej strony technologia od Google i Apple robi z nami praktycznie to samo…
Nie wierzę w to, co widzę. Asystent Google w 2018 zacznie mówić po polsku
Bixby 2.0 ma być jednak swoistą rewolucją w podejściu Samsunga do tej funkcji. Firma zniechęciła się reakcją użytkowników na początku, ale teraz wygląda na to, iż będzie ona brnęła całkowicie w rozwój swojego pomysłu: nawet jeśli większość z nas będzie tego po prostu nie lubić i otwarcie to manifestować.
Pytanie jest takie… czy korzystacie z tego typu asystentów? Ja na co dzień nie, jednak to może się zmieni, kiedy Google Assistant będzie jeszcze bardziej dostosowany do naszej, krajowej infrastruktury. Nie wszyscy na świecie bowiem mówią po angielsku i nie każdy kraj jest tak samo rozwinięty. To chyba obecnie największa przeszkoda przed tym, aby guzik Bixby w smartfonie stał się w pełni użyteczny.
Źródło: SlashGear
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.