Na kilka dni przed premierą LG G7 ThinQ, producent pochwalił się ekranem nadchodzącego flagowca. LG nazywa go „Super Bright Display”, gdyż będzie on bardzo jasny. Panel zostanie wykonany w technologii LCD i ma wyświetlać treści w nowych proporcjach 19,5:9. Co ciekawe, LG nazywa przestrzeń wokół wycięcia… drugim ekranem.
LG G7 ThinQ bez ekranu OLED
LG V30 był pierwszym smartfonem LG od dłuższego czasu, który dostał ekran wykonany w technologii OLED. Nie był to wyświetlacz wybitny, jednak spora część maniaKów uważa tę technologię za niezastąpioną i nie wyobraża sobie smartfonów z innym ekranem niż OLED/AMOLED.
Początkowo wydawało się, że tak samo myśli LG. Po premierze wspomnianego już wcześniej LG V30 producent sugerował, że od teraz każdy flagowiec marki dostanie panel OLED. Tymczasem kilka tygodni temu pojawiła się plotka, która zapowiedziała pojawienie się ekranu LCD w LG G7. Teraz informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez producenta.
LG pochwaliło się możliwościami ekranu LG G7 ThinQ. Czy jego niezwykłe cechy sprawią, że wybaczycie LG powrót do LCD?
„Super Bright Display” w LG G7 ThinQ
Wysoka jasność i specjalne tryby
Ekran LG G7 ThinQ określany jest jako „Super Bright Display”. Nazwa ta sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z bardzo jasnym wyświetlaczem. LG twierdzi, że maksymalne podświetlenie ma sięgać wartości aż 1000 cd/m2. To znakomity rezultat – przeciętny ekran IPS osiąga góra 500-600 cd/m2.
Oczywiście tak wysoka jasność ma być dostępna w trybie automatycznym, w trakcie korzystania ze smartfona w bardzo mocno oświetlonej scenerii. Podobny zabieg stosuje Samsung i ma on na celu zabezpieczenie akumulatora przez szybkim rozładowaniem. LG postarało się również o to, by ekran LG G7 ThinQ pobierał o 30% mniej energii niż ten z LG G6.
W informacji prasowej Koreańczycy chwalą się też dedykowanymi trybami wyświetlania obrazu:
- eko – optymalizacja wydajności akumulatora poprzez utrzymywanie jasności na stałym, zrównoważonym poziomie,
- kino, sport i gry – ustawienie barw w ten sposób, by podkreślane były dominujące odcienie,
- profesjonalny – tryb ekspercki pozwala użytkownikom regulować kolory R (czerwony), G (zielony) i B (niebieski), czyli trzy podstawowe kolory światła, a także temperaturę barwową, nasycenie, odcień i ostrość.
LG twierdzi również, że ekran LG G7 ThinQ ma być w stanie pokryć 100% przestrzeni DCI-P3.
6,1″ i proporcje 19,5:9
Wyświetlacz LG G7 ThinQ będzie miał 6,1 cala, więc zostanie powiększony nie tylko w stosunku do LG G6, ale także w porównaniu do LG V30. Koreańczycy po raz kolejny zmienią jego proporcje. Najwidoczniej 18:9, 18,5:9 czy 19:9 to ciągle za mało, w związku z czym LG G7 ThinQ dostanie ekran 19,5:9, o rozdzielczości 3120×1440.
Koreańczycy uważają nowe proporcje za atut, gdyż 19,5:9 to wartość najbliższa współczynnikowi kinowemu 2,35:1. Dzięki temu filmy powinny wyglądać znacznie lepiej.
Notch drugim ekranem?
Pamiętacie dodatkowy wyświetlacz z LG V10 i LG V20? LG ma zamiar powrócić do tego pomysłu, ale w bardzo specyficzny sposób, gdyż mianem „nowego drugiego ekranu” określa… przestrzeń wokół wycięcia w ekranie.
Użytkownik dostanie możliwość jego zamaskowania, ale wokół niego ciągle mają być wyświetlane powiadomienia i najważniejsze informacje, dzięki czemu pozostała przestrzeń robocza będzie dostępna w całości. Komu się notch podoba, ten będzie mógł go zostawić, dostając tym samym więcej miejsca dla gier czy filmów.
LG całkiem nieźle wytłumaczyło obecność wycięcia w ekranie. Szkoda tylko, że jego skuteczne zamaskowanie może być trudne w przypadku panelu LCD z niedoskonałą czernią. Poza tym ja sam jakoś nie wyobrażam sobie oglądania filmu z rozpraszającą „dziurą”.
Co jeszcze warto wiedzieć o LG G7?
Przedstawiłem Wam możliwości ekranu LG G7 ThinQ. W naszym podsumowaniu plotek i przecieków znajdziecie pozostałe informacje dotyczące specyfikacji i możliwości LG G7 ThinQ:
LG Q7 ThinQ – specyfikacja, cena i data premiery. Czego się spodziewać?
Źródło: LG
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.