Czy na święta można podarować bliskim coś lepszego, niż bezpieczeństwo? A to właśnie obiecuje Opaska SOS Orange. Sprawdzam, co konkretnie potrafi taki sprzęt i jak wygląda usługa stojąca za opaską.
Spis treści
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, więc i czas, w którym obdarowujemy się wzajemnie prezentami. Jeżeli szukasz czegoś, co zapewni spokój i bezpieczeństwo bliskiej Ci osobie, to z pewnością Opaska SOS Orange jest bardzo ciekawym rozwiązaniem – bo to nie tylko urządzenie, ale i cały zestaw usług.
Czym jest Opaska SOS Orange?
Na pierwszy rzut oka to zwyczajna smart-opaska, która monitoruje funkcje życiowe osoby, która ją użytkuje. Warto natomiast zwrócić uwagę, że poza typowymi parametrami, jak puls, temperatura ciała czy saturacja, ten sprzęt oferuje również monitorowanie ciśnienia, co nie jest często spotykaną funkcją w segmencie wearables.
Omawiane urządzenie ma także czujnik upadku, by powiadamiać opiekuna w razie, gdyby osoba posiadająca opaskę doznała takiego wypadku. To jednak nie wszystko – takie powiadomienia dostępne są dla każdego z parametrów życiowych, które monitoruje urządzenie.
Oprócz samych powiadomień opiekun może też sprawdzać wskazane parametry w czasie rzeczywistym.
Nie zapomniano także o dokładnym namierzaniu lokalizacji użytkownika opaski, do której to funkcji dostęp ma oczywiście tylko przypisany opiekun. Można także tworzyć „strefy bezpieczeństwa”. Wówczas, gdy bliski opuści teren takiej strefy, opiekun otrzyma również powiadomienie.
Bardzo dobrze przemyślany jest przycisk SOS, który natychmiast powiadamia opiekuna o potencjalnym niebezpieczeństwie, jeśli osoba nosząca opaskę skorzysta z tej funkcji.
Ile kosztuje Opaska SOS Orange?
Opaska dostępna jest w cenie 648 złotych, ale tę kwotę można rozbić na wygodne raty 0%.
Funkcjonalność urządzenia można przy tym dostosować do indywidualnych potrzeb. Do wyboru mamy bowiem dwie wersje usługi, która przy zakupie omawianej Opaski SOS Orange jest dodawana w 3-miesięcznym, darmowym pakiecie w wersji Premium.
Dzięki temu konkretnemu wariantowi opiekun oraz zaopiekowana osoba otrzymują:
- Teleopiekę – powyższe dane o lokalizacji, funkcjach życiowych, czy upadkach są monitorowane także przez centrum ratownictwa, które to w razie potrzeby czuwa 24/7 nad bezpieczeństwem naszego bliskiego.
- Połączenie z ratownikiem medycznym – jeżeli istnieje zagrożenie życia, czy zwyczajnie osoba użytkująca opaskę czuje się źle, może skorzystać z przycisku SOS nie tylko do powiadomienia opiekuna, ale także do połączenia się z profesjonalnym ratownikiem medycznym.
- Pomiary cykliczne – opaska w połączeniu z usługą Premium wykonuje o określonych godzinach pomiary ciśnienia, pulsu, saturacji oraz temperatury i oczywiście zapisuje je. Historia z takich pomiarów jest aktualna przez 365 dni. To samo tyczy się monitorowania lokalizacji obdarowanego.
Standardowa cena tej usługi to 72 złote miesięcznie, co nie jest wygórowaną kwotą patrząc na innowacyjne podejście do tematu.
Istnieje również podstawowy wariant omawianej usługi, która kosztuje 22 złote miesięcznie. Oferuje ona jednak mniejszą liczbę opiekunów przypisanych do obdarowanego bliskiego (2 zamiast 4), czy możliwości w kontekście ustawienia stref bezpieczeństwa (1 zamiast 10).
Oprócz tego historia pomiarów i lokalizacja zapisywana jest z ostatnich 90 dni zamiast 365. Warto także wspomnieć o braku progów alarmowych, czy automatycznych pomiarów.
Bezpieczeństwo nie tylko dla osób starszych
Warto podkreślić, że Opaska SOS Orange nie jest produktem, który jest przeznaczony tylko dla seniorów. Sprawdzi się także w wypadku młodszych osób, które z różnych powodów mogą potrzebować pomocy bliskich.
Jestem także sobie w stanie wyobrazić, że tego typu opaska przydać się może także młodym dorosłym, nastolatkom, czy dzieciom. Niekiedy mamy w rodzinie osoby, które przykładowo cierpią na nadciśnienie, czy nastolatków narażonych w okresie dojrzewania na omdlenia.
Oprócz tego można wspomnieć o kobietach w ciąży, czy ogólnie osobach chorujących przewlekle. Zastosowania tejże opaski oraz usługi nie są zamknięte jedynie w ramach produktu dla seniorów.
Opaska SOS Orange może też pełnić rolę telefonu
Opaska SOS Orange ma wbudowaną kartę SIM, dzięki której jest możliwe wykonywanie połączeń głosowych – tak z niej, jak i na nią. Ważnym pytaniem jest jednak, czy nie będzie takiej sytuacji, w której jakieś niepożądane połączenia (jak np. telemarketerzy) nie będą wydzwaniać na ten właśnie numer?
Rozwiązano to w fajny sposób – zaufaną listą numerów w książce telefonicznej omawianego urządzenia. Tylko takie numery, które się w niej znajdą, będą miały możliwość połączyć się z opaską.
To wszystko sprawia, że Opaska SOS Orange jest zwyczajnie produktem kompletnym i innowacyjnym. Oczywiście używając słowa produkt mam na myśli połączenie opaski oraz usługi, szczególnie w wariancie Premium.
Konkurencyjne rozwiązania nie oferują moim zdaniem aż tyle dobrego, a omawiane urządzenie wraz z usługą jest dostępne w naprawdę przystępnej cenie (szczególnie w porównaniu do np. dedykowanej opiekunki osoby starszej).
Warto na koniec dodać, że mamy 3 miesiące testowania usługi, by móc zdecydować, który pakiet funkcji jest dla nas oraz bliskiej nam osoby odpowiedni.
Artykuł sponsorowany
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.